Ponad 60 tysięcy złotych na dokończenie instalacji w hospicjum Via Spei
access_time 2016-12-16 12:46:00
To kwota jaką udało się pozyskać Fundacji Kromka Chleba z datków i darowizn przekazanych przez uczestników koncertu charytatywnego „Wieczór z gwiazdą”, w którym wystąpili: Grażyna Brodzińska, Ewelina Szybilska i Łukasz Gaj.

Artystom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Koncert odbył się 10 grudnia br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W repertuarze znalazły się największe przeboje muzyki operowo-operetkowej oraz najsłynniejsze utwory musicalowe.

Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba, która prowadzi budowę hospicjum Via Spei: Dziękujemy sponsorom i patronom wydarzenia, naszym drogim artystom i licznie zgromadzonej publiczności za wspaniały wieczór pełen dobrych emocji i niezapomnianych artystycznych wrażeń. Środki, które zdobyliśmy dzięki hojności darczyńców, przeznaczymy na dokończenie instalacji w budynku hospicjum Via Spei.

Podczas koncertu Fundacja wyróżniła osoby, które wspierają budowę hospicjum Via Spei, za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc: obrazem „Okruch wdzięczności”, który maluje artysta Wacław Onak oraz „Aniołami”, które wykonują podopieczni DPS w Nowodworzu.

Koncert objął Patronatem Honorowym Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jarosław Sellin. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A