Praca dla stu osób w nowym tarnowskim zakładzie Can-Packu
access_time 2016-12-27 08:36:00
Kapsle produkowane w Tarnowie trafią do producentów napojów butelkowanych na całym świecie. W mieście produkcję uruchomiła na początku grudnia spółka Metal Clusers, należąca do grupy Can-Pack, lidera w branży opakowań napojowych. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, tylko w przyszłym roku w tarnowskiej fabryce rocznie wytwarzanych będzie ponad 7 miliardów kapsli, a w 2018 roku 11 mld. Dzięki tej inwestycji pracę znajdzie tu w sumie sto osób - informuje tarnowski magistrat.

Firma zatrudnia obecnie 80 pracowników, docelowo ma być ich około 100. Mimo że część załogi przeniesiono z zakładu w Brzesku, konieczne było zatrudnienie kilkudziesięciu nowych pracowników. – Nie mieliśmy większych problemów z naborem. Wyjątek stanowiło poszukiwanie pracowników na stanowiska techniczne do obsługi linii produkcyjnych. Potrzebni byli ludzie z wysokimi kwalifikacjami, na rynku pożądani są szczególnie automatycy. Takich inżynierów nie ma za wielu –  wyjaśnia Ryszard Półtorak, prezes spółki. –  Będziemy potrzebowali dodatkowych kilkunastu pracowników w sezonie, czyli w okresie od marca do września – zapowiada Aleksander Szymański, kierujący nową fabryką w Tarnowie.

Fabryka przy ul. Kochanowskiego 28B liczy 9 tys. metrów kw., z czego niemal 7 tys. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa. Koszt inwestycji wyniósł około 30 mln złotych. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, na uruchomienie fabryki w Tarnowie zdecydowano się m.in. ze względu na obecność Specjalnej Strefy Ekonomicznej w mieście. Inwestycję zrealizowano w rekordowym tempie. Jak podkreśla szef spółki, było to możliwe dzięki uruchomieniu szybkiej ścieżki podejmowania decyzji administracyjnych dla planowanej inwestycji. Inwestycja ta polegała na przekształceniu dotychczasowego magazynu w halę produkcyjną. Roboty obejmowały m.in. budowę wiat magazynowych, sprężarkowni, rozdzielni, portierni i parkingu. Prace trwały około pięciu miesięcy.

Tarnowska fabryka specjalizuje się w produkcji  zamknięć do butelek realizowanych z użyciem zaawansowanych technologii. W firmie działają obecnie cztery linie produkcyjne, ma być w sumie 12. Fabryka ma w planie wytworzyć w przyszłym roku ponad 7 mld produktów, m.in. dla dużych browarów (np. Grupy Żywiec) i grupy Coca-Cola oraz Pepsi-Cola. W fabryce produkowane są również kapsle aluminiowe typu pull off, posiadające specjalną zawleczkę, ułatwiającą otwieranie butelek. Jak zapowiadają przedstawiciele Can Pack, w 2017 roku fabryka ma wyprodukować 300 mln tego typu kapsli. W Tarnowie powstają również kapsle embosowane, posiadające specjalne, zdobne tłoczenia, których odbiorcą jest m.in. Heineken.

Firma Can Pack posiada również fabryki kapsli w Hiszpanii, Francji, Czechach, Egipcie, Ukrainie i Słowacji. Łącznie produkuje 20 mld kapsli rocznie. W przypadku Czech, produkcja zostanie przeniesiona właśnie do Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A