Yeti naprawdę istnieje!
access_time 2017-01-25 09:00:00
Polski alpinista w środowisku nosi przydomek Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale niewielu go widziało na żywo, bo często znika, by wspinać się i wytyczać nowe drogi na najtrudniejszych ścianach świata. Marcin Tomaszewski, bo o nim mowa, po ponad 20 latach wspinaczki wydaje książkę o swojej drodze.

22 stycznia, w Tarnowie, podczas spotkania ludzi gór – Górnolotnych, miała miejsce prapremiera tego unikalnego notatnika.

Książka #Yeti40 dołączy do oferty wydawnictwa GÓRY BOOKS, w której znajdują się bestsellerowe autobiografie, wspomnienia i opowieści największych Polaków światowej sceny górskiej ostatnich czterech dekad: Krzysztofa Wielickiego, Wojtka Kurtyki i Ryszarda Pawłowskiego.

„W czasie swojej działalności Yeti dał się poznać nie tylko jako utalentowany eksplorator i sportowiec, ale także wrażliwy i uważny autor reportaży, bujdałek oraz bajek. Publikacja tomu prezentującego jego twórczość i osiągnięcia nie mogła zatem dłużej czekać. Jesteśmy przekonani, że #Yeti40 będzie świetną lekturą dla czytelników z górskiego środowiska i dla wszystkich miłośników dobrej literatury faktu” – powiedział Piotr Drożdż, redaktor naczelny magazynu GÓRY i właściciel wydawnictwa GÓRY BOOKS.

„Książka #Yeti40 jest dla mnie formą podsumowania dotychczasowych lat spędzonych w górach. Jednak spisując wspomnienia ze skalnych i lodowych ścian, zależało mi nie tylko na podzieleniu się z czytelnikami wspomnieniami z wertykalnych przygód, ale także – a może przede wszystkim – przekazaniu mojego credo, że cokolwiek by się działo wokół nas, należy zerwać okowy własnych słabości, pozostając wiernym sobie” – powiedział o książce autor, Marcin Tomaszewski.

Od marca książka będzie dostępna w salonach Empik i Matras oraz wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A