Wandale pozostaną na wolności
access_time 2017-01-24 16:35:00
Wniosek prokuratury, by dwóch tarnowian, którzy – będąc pod dozorem policyjnym – zdemolowali podczas weekendu kilkadziesiąt aut, trafiło do tymczasowych aresztów nie został przyjęty przez tarnowski sąd.

Przypominamy, że do zajścia zaszło w zeszły weekend. Sprawcy rozbijali szyby aut w Tarnowie i okolicznych miejscowościach. Zostało uszkodzonych około 50 pojazdów. 

Jak podaje dzisiaj RDN.pl sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, aby sprawcy trafili do tymczasowego aresztu.

Sąd stwierdził, że nie będzie ulegał nagonce medialnej i uznał, że środki wolnościowe takie jak: dozór i zakaz opuszczania kraju – są wystarczające.

Prokuratura zapowiada, że będzie się odwoływać od tego wyroku. 

Sprawcom weekendowej strzelaniny do samochodów grozi do 10 lat. Trzeciemu – Mateuszowi A. – do 5. Zdaniem Policji zniszczyli oni prawie 50 aut – szyby i karoserię.

Pytanie, czy mieszkańcy Tarnowa i okolic będą spać spokojnie skoro taka sytuacja może się znowu powtórzyć. 

Warto przypomnieć, że dwóch z trzech zatrzymanych to tarnowianie, złodzieje, o których niedawno było głośno w całej Polsce po tym, jak przed miesiącem ukradli auto i rozbierali je na części pod okiem własnej kamery, co spowodowało, że szybko trafili w ręce Policji. Po tym zdarzeniu przyznali się i poddali karze i byli pod dozorami policyjnymi. Złodzieje mają : 27, 34, 35 lat.

 

Źródło. rdn.pl

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A