Izolatka dla kotów
access_time 2017-01-30 08:00:00
W tarnowskim Azylu dla zwierząt stworzona została specjalna izolatka dla kotów. Trafiają tu na rekonwalescencję koty po operacjach oraz koty chore na choroby wirusowe.

Jak mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu, coraz więcej kotów z interwencji to zwierzęta po wypadkach lub – częściej – chore. – Z roku na rok rośnie liczba kotów, które wymagają leczenia od razu. Dlatego musieliśmy stworzyć im specjalne warunki, stąd izolatka – wyjaśnia.

Izolatka to nowo wybudowany, obszerny, ogrzewany kontener wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, w tym kuwety i miski na jedzenie. W kontenerze jest 12 oddzielnych klatek skonstruowany tak, by koty nie miały ze sobą styczności. To szczególnie ważne w przypadku zwierząt z chorobami wirusowymi. Chodzi oczywiście o to, by nie zarażać pozostałych zdrowych, bądź rehabilitowanych kotów. Tak więc, w izolatce może przebywać równocześnie co najmniej 12 kotów – w zależności od ich stanu zdrowia i rodzaju choroby.

Dostęp do izolatki ma tylko jeden pracownik, który opiekując się kotami z izolatki nie ma kontaktu ze zdrowymi zwierzętami. Oczywiście do izolatki nie mogą też zbliżać się osoby postronne.

Środki na budowę izolatki pochodziły z kilku źródeł, m.in.: wirtualnych adopcji, darowizn osób prywatnych oraz środków własnych Azylu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A