Świecące drzewko poświeci aż do Wielkanocy
access_time 2017-02-06 07:10:00
W ubiegłym tygodniu zdemontowano większość dekoracji, które zdobiły Tarnów w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkiem jest drzewko dekorujące wyłączoną na zimę fontannę na skwerze ojca Kokocińskiego, w pobliżu ulicy Mickiewicza, które zostanie do Świąt Wielkanocnych.

Jak wyliczyli urzędnicy, Tarnów był ozdobiony przez ponad 300 świetlnych dekoracji, w tym – tron Mikołaja na Rynku, duże, ozdobne choinkowe bombki na rondach i ulicach, śnieżynkę przy ulicy Wałowej i renifera, zaprzężonego w sanie z prezentami. Na głównych ulicach zawisły gwiazdki, dzwonki i bombki. Świąteczną iluminacja uroczyście włączono w Mikołajki, 6 grudnia. Większość ozdób została, jak co roku, wypożyczona, żeby dekoracje miały inny niż poprzednio charakter.

Dzięki temu tarnowianie mogli zobaczyć między innymi słodki domek czy tron Mikołaja, które chętnie odwiedzali i fotografowali. Świątecznie oświetlony był także tarnowski ratusz. Tegoroczny świąteczny wystrój Tarnowa kosztował 180 tysięcy złotych, do jego sfinansowania włączyły się także miejskie spółki.

Kolejne dekoracje pojawią się wiosną, z okazji Świąt Wielkanocnych. Wyjątkiem jest świetlne drzewko w zamkniętej na zimę fontannie przy skwerze ojca Kokocińskiego. Drzewko będzie zdobić fontannę do Wielkanocy. Po świętach zostanie zabrane, fontanna, podobnie jak inne tarnowskie wodotryski, będzie wyczyszczona i przygotowana do uruchomienia. Fontanny mają zostać włączone z początkiem maja.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A