Przetarg na "Jaskółkę" ogłoszony!
access_time 2017-02-09 07:26:00
Za kilka tygodni poznamy wykonawcę oraz koszt modernizacji hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka”. To efekt ogłoszonego właśnie przetargu na tę inwestycję. Zakres zadania obejmuje m.in. rozbudowę hali, budowę i przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów oraz zagospodarowanie otoczenia obiektu - informuje tarnowski magistrat.

Po modernizacji budynek pomieści maksymalnie około pięć tysięcy kibiców, a jego kubatura zwiększy się dwukrotnie. Obiekt przystosowany zostanie do przeprowadzania gier zespołowych, m.in.: piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki. Arena główna pomieści boisko o wymiarach 28x48 m i łącznej powierzchni 1344m2, co pozwoli na rozgrywanie zawodów w klasie międzynarodowej dla wszystkich dyscyplin halowych.

Hala przystosowana zostanie także do organizacji koncertów. Powierzchnia boiska po złożeniu trybun pomieści dodatkowo scenę. Zamontowane zostaną elementy z płyt akustycznych, które ograniczą pogłos i zapewnią odpowiednią akustykę obiektu.  

Pod zadaszeniem powstanie też jednotorowa bieżnia wokół budynku oraz dwutorowa bieżnia o długości 60 metrów.

Obiekt zyska także m.in. nowy dach. Ściany zostaną docieplone, a w środku budynku pojawią się nowe klatki schodowe, schody i wyjścia ewakuacyjne. Hala będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i zasilana system fotowoltaicznym (ekologicznym).

Zagospodarowany zostanie także teren wokół „Jaskółki”. Powstaną nowe miejsca parkingowe, chodniki, ścieżka rowerowa. Wyremontowana zostanie również droga.

Modernizacja hali, z uwagi na duży zakres prac, to zadanie wieloletnie. Jej budowa wraz z zagospodarowaniem terenu ma potrwać do września 2018 r. Koszt inwestycji będzie znany po wyłonieniu w przetargu wykonawcy robót.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A