Rekordowy rok dla Kolei Małopolskich
access_time 2017-02-13 08:00:00
Wojewódzka spółka kolejowa zamyka rok ze świetnymi wynikami – jak pokazuje ostatni raport przygotowany przez Urząd Transportu Kolejowego, w ciągu ostatniego roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166%. To jeden z większych skoków jaki zanotowali przewoźnicy kolejowi w kraju.

Rok 2016 był bez wątpienia dobry dla transportu kolejowego. Z wyliczeń Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że podróż pociągiem wybrało 292,4 mln pasażerów, czyli o ponad 12 mln osób więcej niż w 2015 roku. Wśród spółek, które zanotowały największy wzrost liczby pasażerów, są także Koleje Małopolskie, które w 2016 roku przewiozły prawie 4,8 mln osób. W porównaniu do 2015 roku (ponad 1,8 mln) oznacza to wzrost o blisko 166%.

Tak dobre wyniki są dla nas dowodem na to, że warto inwestować w transport kolejowy w Małopolsce – co samorząd województwa czyni konsekwentnie od kilku lat. Utworzenie własnej spółki przewozowej, potężne środki zainwestowane w nowoczesny tabor przynoszą założony przez nas skutek: mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na kolej, przekonując się, że to nie tylko najtańszy sposób podróży po naszym regionie, ale też najwygodniejszy. – przekonuje marszałek Jacek Krupa.

Jak dodaje marszałek Małopolski, w najbliższym czasie na małopolskie tory wyjadą kolejne nowoczesne impulsy, które województwo kupiło dzięki środkom z funduszy unijnych. Całość umowy opiewa na 305 mln zł.

 

źródło: Biuro Prasowe UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A