Inkubator Przedsiębiorczości wynajęty w całości
access_time 2017-02-17 18:00:00
Tarnowski Klaster Przemysłowy wynajął ostatnie wolne przestrzenie w Inkubatorze Przedsiębiorczości. W efekcie zarówno hala produkcyjna, jak i biurowce wynajęte zostały w całości. W sumie w Inkubatorze działa 14 firm.

W ostatnich tygodniach Klaster podpisał cztery umowy, dzięki którym Inkubator jest pełny. Pierwsza, podpisana została na wynajem 2.393 mkw. powierzchni, w tym 1.667 mkw. powierzchni hali produkcyjnej. Umowę podpisano ze spółką THC SPV7 zajmującą się działalnością gospodarczą w zakresie automatyki przemysłowej (budowa kompletnych linii produkcyjnych, technologicznych oraz szerokiego asortymentu stanowisk montażowych i pomiarowo-testujących). Klucze zostały przekazane, a spółka rozpoczęła prace adaptacyjne.

Kolejne umowy podpisano z: firmą informatyczną Go-ERP Sp. z o.o. na przedostatnie wolne biuro o powierzchni 50 mkw.; z firmą z branży budowlanej CLT – Budownictwo (produkcja domów, mniejszej architektury, paneli ażurowych, systemów elewacyjnych oraz przedmiotów codziennego użytku i mebli z wielkoformatowych płyt w systemie drewna klejonego CLT) na powierzchnię 260 mkw. w hali produkcyjnej oraz ze spółką Yabimo (wznoszenie, montowanie i spawanie konstrukcji stalowych) na ostatnie 100 mkw. powierzchni biurowej.

- Wynajęcie w ciągu niewiele ponad roku całego Inkubatora Przedsiębiorczości to dobry wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że w IP mogą lokować się wyłącznie firmy rozpoczynające działalność gospodarczą lub działające nie dłużej niż dwa lata – podsumowuje prezes Gadecka-Bukało.

Przypomnijmy, że Inkubator Przedsiębiorczości oddany został do użytku w grudniu ubiegłego roku. Ma 2.119 mkw. powierzchni biurowej i 8.304 mkw. w hali produkcyjnej. Remont budynku i powstanie IP jest elementem projektu SAG III realizowanego przez Gminę Miasta Tarnowa. Koszt realizacji Inkubatora Przedsiębiorczości to 21 mln złotych. 9 mln zł. wyniosło dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A