Prezentacja żużlowców już jutro
access_time 2017-03-02 09:30:00
3 marca w Galerii Tarnovia tarnowskim Kibicom zaprezentują się wszyscy żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów, którzy w sezonie 2017 będą walczyć o powrót drużyny do PGE Ekstraligi. Prezentacja Jaskółek odbędzie się w głównym holu centrum handlowego, tuż obok Perfumerii Douglas. Start spotkania zaplanowano na godz. 19:00.

Żużel i żużlowcy to jedne z najlepszych wizytówek Tarnowa, więc nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy ugościć ich pod naszym dachem. Myślę, że dla wszystkich Kibiców, którzy w piątkowy wieczór pojawią się w Galerii Tarnovia, będzie to niezapomniane przeżycie i wyjątkowa okazja do spotkania wszystkich zawodników, zrobienia pamiątkowej fotografii czy zdobycia autografu – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Tarnovia.

Przez 2 godziny od 19:00 do 21:00, pod dachem Galerii Tarnovia kibice będą mogli zobaczyć i zdobyć autograf swoich sportowych idoli. A zaprezentują się wszyscy! W nowym sezonie liderem Grupy Azoty Unii Tarnów ma być Kenneth Bjerre, który punkty dla ekipy z Mościc zdobywa już od dwóch sezonów. Do drużyny po kilku latach spędzonych w Łodzi powrócił Jakub Jamróg, który na pierwszoligowych torach jest bardzo skutecznym zawodnikiem.

Obok wspomnianej dwójki sternicy tarnowskiego klubu liczą na punkty Petera Ljunga i Mikkela Michelsena. Doświadczony Szwed z Jaskółką na plastronie startował już w latach 2007-2008. Z kolei młody Duńczyk po nieudanym sezonie 2016 z pewnością będzie chciał się zrehabilitować i nawiązać do wyników osiąganych w polskiej lidze w 2015 roku. Seniorski skład drużyny prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka uzupełnią Artur Mroczka i Artur Czaja, którzy również mają sporo do udowodnienia. Liderem formacji młodzieżowej w nowym sezonie będzie Patryk Rolnicki, który nabrał w ostatnim sezonie sporo doświadczenia na torach PGE Ekstraligi.

O miejsce drugiego młodzieżowca powalczą powracający z wypożyczenia Michał Nowiński i Kacper Konieczny. W odwodzie trenerzy mają również Piotra Pióro i Krystiana Stefanowa, którzy na jesień uzyskali żużlowy certyfikat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A