Te dzieci wiedzą więcej o ratowaniu życia niż niejeden dorosły
access_time 2017-03-09 08:00:00
W Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich podsumowano projekt „Jestem Mały. Wiem więcej". W ciągu 5 lat ponad 1000 dzieci nauczyło się, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej i jak reagować na zagrożenia w ruchu drogowym.

W ubiegłym roku przeszkolono około 200 dzieci. Zdały egzamin i otrzymały certyfikaty. Projekt realizowali strażacy – Zarząd Wojewódzki ZOSPRP, przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

- Dzięki temu projektowi dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych mogły nabyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Potrafią to robić, często lepiej niż dorośli. To będzie procentowało – mówi Jarosław Sady dyr. tarnowskiego MORD. – Te dzieci pomagają nam prowadzić akcję „Nie bój się pomagać”. Podczas zajęć uczą swoich rówieśników, a także dorosłych, jak właściwie zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Dlatego wspieramy działania strażaków, tym bardziej że edukacja najmłodszych obejmuje także umiejętność reagowania na niebezpieczne sytuacje, występujące w ruchu drogowym. W efekcie taka edukacja przekłada się na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A