"Diamentowy" prezes Tarnowskich Wodociągów
access_time 2017-03-10 07:20:00
Prezes Tarnowskich Wodociągów otrzymał najwyższe wyróżnienie w plebiscycie Przeglądu Technicznego. Dr Tadeusz Rzepecki odebrał tytuł „Diamentowego Inżyniera” tego czasopisma. Zdaniem redaktor naczelnej periodyku Ewy Mańkiewicz-Cudny obecnie w plebiscycie dużą rolę odgrywa jakość związana z nowym podejściem do systemów zarządzania oraz ekologia, której nie można oddzielić od techniki. To właśnie realizacja ekologicznej inwestycji stała się główna przyczyną dla uhonorowania szefa tarnowskiej spółki.

- Są takie teorie, że chcąc chronić środowisko trzeba wyłącznie do tego dopłacać. Tymczasem okazuje się, że można na tym zarabiać np. produkując energię i w ten sposób dobrze się wpisać w strategię odpowiedzialnego rozwoju. Dlatego jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie instalacji przeróbki osadów ściekowych powstała w Tarnowskich Wodociągach – tłumaczy prezes Rzepecki. - Mało kto wie, że potencjał energetyczny osadów ściekowych jest zbliżony do węgla brunatnego – dodaje.

Wyróżniony prezes jest z wykształcenia fizykiem i chemikiem. Wcześniej w plebiscycie Przeglądu Technicznego uzyskiwał już tytuły Złotego (2014r) i Srebrnego Inżyniera (2012 r.) Od 2011 r. przewodniczy Radzie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” , zrzeszającej blisko 500 przedsiębiorstw wodociągowo – kanalizacyjnych w Polsce. Stanowią one reprezentację około 90% krajowego rynku tych usług. W środowisko znany jest jako popularyzator wiedzy branżowej, konsultant programów i projektów technicznych. Udziela się także jako nauczyciel akademicki i wychowawca młodzieży oraz audytor systemów jakości. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych oraz książek. Spod jego pióra wyszła monografia „Historia tarnowskich wodociągów i kanalizacji – od drugiej połowy XV wieku do 2010 roku” .

Wcześniej Tadeusz Rzepecki pracował m. in. w Zakładach Azotowych jako specjalista technolog zajmujący się diagnostyką wibroakustyczną maszyn i urządzeń oraz produkcją polikryształu krzemu półprzewodnikowego. Był także kierownikiem Pracowni Analiz Instrumentalnych i kierownikiem ds. Jakości Laboratorium w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Tarnowie. W Urzędzie Miasta Tarnowa pełnił funkcję pełnomocnika ds. utworzenia Tarnowskiej Grupowej Oczyszczalni Ścieków, gdzie następnie pracował jako wiceprezes. Jest także wykładowcą tarnowskiej PWSZ.

Uroczystość wręczenia statuetki „Diamentowego Inżyniera” odbyła się w Warszawskim Domu Technika.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A