Będzie więcej miejsc na półkoloniach?
access_time 2017-03-20 08:00:00
Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, złoży na sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, 30 marca, wniosek o zmianę budżetu tak, aby sfinansować dodatkowych 300 miejsc na letnich półkoloniach, prowadzonych w tarnowskich szkołach. - To odpowiedź na potrzeby dzieci i rodziców – podkreśla prezydent.

Miasto, kosztem 210 tysięcy złotych, sfinansowało z budżetu 930 miejsc dla dzieci oraz 16 dla dzieci z autyzmem, chętnych było więcej. - Półkolonie cieszą się dużym powodzeniem, bo ich oferta jest atrakcyjna, koszt dla rodziców niewysoki, a prowadzone w szkołach zajęcia – ciekawe i inspirujące – podkreśla Marek Baran, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta. Stąd decyzja prezydenta, żeby – w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców - wnioskować do radnych o zmianę budżetu. Koszt zorganizowania dodatkowych miejsc oraz pokrycia rosnących minimalnych ustawowych stawek godzinowych zatrudnienia wychowawców, a także zapewnienia szerszej opieki medycznej to około 91 tysięcy złotych. Łącznie z już zapisanymi na ten cel pieniędzmi da to możliwość sfinansowania półkolonii dla 1230 dzieci. Dodatkowe 300 miejsc wskazały szkoły – tylu uczestników są w stanie przyjąć tak, aby zajęcia odbywały się w dogodnych warunkach lokalowych. O dacie ewentualnego kolejnego naboru dla chętnych poinformujemy, gdy Rada Miejska w Tarnowie podejmie decyzję w tej sprawie.

W ramach półkolonii - „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje 2017” odbędą się trzy dwutygodniowe turnusy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, również – niepełnosprawnych (Szkoła Podstawowa Nr 9) i autystycznych. Zajęcia będą prowadzone w dziesięciu tarnowskich szkołach i jedenastej dla dzieci z autyzmem. W tegorocznym, wakacyjnym planie znalazły się nie tylko gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, ale także wycieczki krajoznawcze, zajęcia plastyczne oraz konkursy edukacyjne. Uczestnicy mają zapewnione pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A