Tarnowskie rodziny polubiły tę kartę, bo daje sporo korzyści
access_time 2017-03-22 06:48:00
Tylko w ubiegłym roku wydano blisko tysiąc Kart Tarnowskiej Rodziny. Posiadaczom tego dokumentu udzielono ulg na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Tarnowianie najchętniej korzystali ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską i z tańszych wejść na obiekty sportowe - wynika z danych magistratu.

Program „Karta Tarnowskiej Rodziny” adresowany jest do tarnowskich rodzin wielodzietnych, posiadających troje lub więcej dzieci bez względu na wysokość dochodów. Tylko w 2016 roku beneficjentami programu „Karta Tarnowskiej Rodziny” zostało 890 rodzin czyli o 170 więcej niż rok wcześniej. W sumie z karty korzysta dzisiaj już ponad 10 tysięcy osób.

Mieszkańcy Kartą Tarnowskiej Rodziny często posługiwali się korzystając z ulgowych przejazdów komunikacją miejską. W ubiegłym roku zakupili blisko cztery i pół tysiąca ulgowych biletów. Rodziny odwiedzały także chętnie miejskie ośrodki sportowo – rekreacyjne. Na miejskiej pływalni, do Parku Wodnego i na lodowisko odnotowano w sumie prawie 10 tysięcy wejść posiadaczy karty.  Znacząca liczba osób wybrała też możliwość częściowego zwolnienia z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W 2016 roku ponad dwa tysiące osób zapłaciło mniej za wywóz śmieci.

Osoby posiadające Kartę Tarnowskiej Rodziny mogą korzystać z ulg proponowanych przez jednostki miejskie i prywatnych przedsiębiorców. W pierwszym przypadku wydatki pokrywane są z budżetu miasta, natomiast zniżki udzielane przez komercyjnych partnerów programu finansowane są z ich własnych środków.

Uczestnicy programu mogą korzystać między innymi z przejazdów komunikacją miejską, korzystania z basenów, obiektów sportowych i lodowisk, udziału w spektaklach familijnych w Tarnowskim Teatrze, w wystawach w muzeach i Galerii Miejskiej, korzystania z Internetu w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w ramach jednostek miejskich. Wykaz zniżek i ulg u prywatnych przedsiębiorców dostępny na stronie magistratu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A