Kasia Kowalska gwiazdą 3 MAJ SIĘ Festival. Koncerty już jutro!
access_time 2017-05-05 06:14:00
Ikona polskiego popu i rocka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych artystek. Autorka kompozycji z czołówek list przebojów. Jej pełnego przebojów, magii i niesamowitej energii koncertu „The Best Of” będą mogli wysłuchać wszyscy, którzy już jutro odwiedzą tuchowski rynek. Kasia Kowalska będzie gwiazdą tegorocznego 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival.

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jako nastolatka, na znak buntu, z głową ogoloną jak Sinead O'Connor, uciekła z domu na festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem emocji. Dziś to ona, poprzez swą muzykę, daje ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością.

Ma na koncie wiele prestiżowych nagród, w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Jest autorką wielu przebojów: "Prowadź mnie", "Coś optymistycznego", "Wyznanie", "Wyrzuć ten gniew", "Spowiedź", "Co może przynieść nowy dzień".

Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: wielka miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje. W ubiegłym roku opublikowała singiel "Aya", który jest następstwem zmian w jej życiu. Tytuł to skrót od rytualnego psychodeliku ayahuasca, który spożywają południowoamerykańscy Indianie.

Artystka odwiedziła ich podczas podróży po tym kontynencie. W nowym materiale śpiewa: "Rzuć za siebie - zwątpień czarnych garść, zajrzyj w siebie - w świat jaskrawych barw. Wszystko, czego pragniesz, jest już w Tobie". Kompozycja prezentuje bardziej pozytywne podejście do życia i twórczości, niż to zawarte na poprzednich płytach. Także muzycznie jest bardzo interesująco.

Artystka miesza blues ze starym, dobrym, gitarowym rockiem, a wszystko przyprawia odrobiną tajemniczego etno. Udowadnia, że wciąż ma bardzo mocny, rockowy wokal oraz ogromne pokłady scenicznej energii do uwolnienia. Oprócz nowego materiału w Tuchowie można się spodziewać także wykonania największych przebojów Kasi Kowalskiej. Początek tego koncertu - po występie MC Silka - około godz.20-ej.

Zainicjowany przez Centrum Zdrowia Tuchów 3 MAJ SIĘ ZDRÓW współorganizują: Fundacja Zdrowym Być, RDN i Dom Kultury w Tuchowie. W tym roku, w związku z zawiązaniem koalicji dla czystego powietrza na Pogórzu, do tego grona dołączyła także grupa działaczy Powietrza Tuchów oraz stowarzyszenie Mamy Tarnów.

Komentarze...