Pomysł na weekend
access_time 2017-05-19 12:00:00
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zestaw propozycji na rozpoczynający się weekend.
 • Piątek 

John Porter - Za horyzont domu godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce - Przeżyć dzień jak tygrys Johna Portera to odkrywcze, ale też i gorzkie wspomnienie o jego przyjacielu Alexie MacIntyre. Porter powiada o jego wspinaniu, o chwilach wspaniałych i tragicznych, maluje niezapomniany portret olśniewającego, kontrowersyjnego i żywiołowego człowieka, który stał się legendą. Bilety: 15 zł.

Butterfly kisses - Millennium Studio godz. 20:30 Kino Millennium w Tarnowie - Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu. Bilety: 10 zł.

Gwiazdy - Kino Cinema3D zaprasza na film "Gwiazdy". Młody piłkarz rywalizuje ze swoim dawnym przyjacielem, zarówno na boisku, jak również o względy pięknej dziewczyny.Godzina seansu: 20:30. Bilety: 20,90 zł i 23,90 zł

 • Sobota

Międzynarodowa Noc Muzeów godz. 19:00 - 23:00 - Wstęp wolny.

Program:

 • Międzynarodowa Noc Muzeów 2017  –  Siedziba Rynek3, Ratusz, Muzeum Etnograficzne, Galeria „Panorama”, Izba Pamięci AK, 
 • Zamek w Dębnie – 20 maja (sobota)  Jak co roku od dwunastu lat zapraszamy do zwiedzania naszego muzeum  w czasie, kiedy zazwyczaj jest ono niedostępne dla zwiedzających czyli w godzinach nocnych. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas nocy muzeów odwiedziło nas niemal 5500 osób. Akcja organizowana z wielkim powodzeniem zarówno w wielu miastach Europy jak i naszego kraju przyciąga do muzeów tłumy. Atrakcje dodatkowe przygotowywane na ta okazję wzbogacają codzienną ofertę zwiedzania wystaw.  W tym roku program Nocy Muzeów obejmuje sześć oddziałów, pięć tarnowskich oraz Zamek w Dębnie.
 • Siedziba MOT, Rynek 3 – godz. 19.00-24.00Wystawa stała „Tarnów. Wielcy Tarnowianie”, opowieści o broni białej (możliwość bezpośredniego spotkania z replikami uzbrojenia i wyposażenia wojskowego dawnych lat) – wstęp bezpłatny, wystawa czasowa „Malarstwo” Beata Olszewska – wstęp bezpłatny.
 • Ratusz, Rynek 1 – godz. 19.00 – 24.00Wystawa stała „W kontuszu i przy szabli – Galeria Sztuki Dawnej ze zbiorów książąt Sanguszków” – wstęp bezpłatny, możliwość wejścia na wieżę w specjalnej cenie 5 złotych.
 • Muzeum Etnograficzne , ul. Krakowska 10 – godz. 19.00 – 23.00wystawa „Okaeri w domu Pana Toranagi” – wstęp 2 zł, wystawa stała „Cyganie – historia, kultura ” – wstęp bezpłatny, promocja i degustacja potraw regionalnych (Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa), prezentacja i sprzedaż wyrobów artystycznych (Fundacja Pracownia Kreatywna).
 • Zamek w Dębnie – godz. 18.00 – 23.00 „Spacerkiem przez epoki i style” – miniatury teatralne połączone ze zwiedzaniem zamku (organizowane we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, Grupą Teatralną GT, Szkołą Muzyczną Yamaha, Fundacją Timszel, Grupą Kabaretową „Sprawa Drugorzędna”) – wstęp bezpłatny
 • Galeria „Panorama” – Dworzec PKP w Tarnowie, godz. 19.00 -23.00 wystawa czasowa „Graj Cyganie! Muzyka cygańska od Liszta po Hungaricum” – wstęp bezpłatny, „Pociąg do planszówek” – wieczór z grami planszowymi organizowany przez Fundację „Aspiranci”.
 • Izba Pamięci AK – ul. Mościckiego 29, godz. 19.00 – 23.00 wystawa stała dotycząca organizacji armii polskiej w okresie międzywojennym oraz działalności AK – wstęp bezpłatny, żywa lekcja historii z rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej im. 16 pułku piechoty.
 • Nietoperze z kulturą / Noc Muzeów 2017 godz. 19:00 BWA - Galeria Miejska - Prezentacja szeroko ukaże nietoperze jako grupę zwierząt żyjącą w bliskim związku z człowiekiem i jego działalnością; od śladów w historii sztuki, genezy uprzedzeń i obecności w kulturze, do biologii i aspektów związanych z ochroną. Szczególna uwaga będzie poświęcona podkowcowi małemu - najmniejszemu gatunkowi nietoperza w Polsce, który przyczynił się do ochrony wielu zabytków sakralnych w Polsce. Wstęp wolny. 

Polska Biega - "XIII Bieg Sanguszków" godz. 10:00 Park Sanguszków - Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy" oraz Zespół Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych w Tarnowie serdecznie zapraszają wszystkich biegaczy oraz entuzjastów marszu z kijami NW do udziału w XIII edycji BIEGU SANGUSZKÓW w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA 2017.

„U Krajan” Przemysław Sroka godz. 20:00 - 21:00 Kawiarnia Hybryda - Reportaż „U KRAJAN” powstał w czasie kilku podroży do Ukrainy w 2016 roku na teren Obwodu Lwowskiego i Zakarpackiego. Wstęp wolny.

 • Niedziela

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski - Kino Cinema3D zaprasza na premierę filmu "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód..Godziny seansów: 10:00, 15:00 i 17:00. Bilety: 20,90 zł i 23,90 zł

Piknik RDN – Trubadurzy godz. 15:00 - 23:00 Siedziba Radia RDN Małopolska. Wstęp wolny.

ZT i ZR Sportowe Rajdy Konne, ZT Skoki Przez Przeszkody godz: 8:00 Centrum Sportów Konnych Odporyszów - Zapraszamy do Centrum Sportów Konnych na zawody w skokach przez przeszkody oraz sportowych rajdach konnych "Szlakiem Jana Wnęka". Wstęp wolny.

Niedziela w klikowej godz. 9:00 Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni - Wstęp wolny.

Unia Tarnów ŻSSA - KŻ Victoria Piła, 6 kolejka godz. 12:45 Tor w Mościcach. Bilety: 15 zł - 35 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A