Global Boxing najlepszy w Pucharze Karpat
access_time 2017-05-24 06:43:00
W rozegranym w Sędziszowie Małopolskim Pucharze Karpat drużyna Global Boxing Tarnów okazała się najlepszą drużyną turnieju. Puchar Karpat, to nowy cykl turniejów bokserskich, który obok Międzynarodowego Grand Prix Małopolski (gdzie Global Boxing zajmuje II miejsce w klasyfikacji drużynowej), stanowi świetną okazję do zaprezentowania poziomu wyszkolenia najlepszym drużynom w Polsce.

Na ringu w Sędziszowie zawodnicy Global Boxing Tarnów zdobyli 12 punktów, co dało im tytuł lidera. Jednym z najlepszych pojedynków turnieju w kategorii juniorów była walka Damiana Bryla (Global Boxing) z Damianem Owarzanym (Legenda Jarosław).

Wśród kobiet bardzo ładnie zaprezentowała się podopieczna trenerów Aleksandra Maciejowskiego i Janusza Czubana – Klaudia Fitrzyk (dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski), która wygrała w drugiej rundzie przez RSC z Żanetą Fojcik (Legenda Jarosław).

W Pucharze Karpat swoją debiutancką walkę w barwach Global Boxing stoczyła Laura Grzyb (pięciokrotna Mistrzyni Polski), która w pojedynku z Nikolą Cenknerovą (Miko Fit Box Słowacja) wygrała jednogłośnie na punkty i została ogłoszona najlepszą zawodniczką Pucharu Karpat.

Punkty dla drużyny zdobyli juniorka Klaudia Fitrzyk 69 kg, seniorka Laura Grzyb 54 kg, junior Damian Bryl 69 kg, kadet Oskar Kukułka 54 kg, kadet Szczepan Jasiński 60 kg i kadet Kuba Niemiec 70 kg.