Wystawa: 25-lecia Autorskiej Pracowni Plastycznej Elżbiety i Witolda Pazerów
access_time 2017-06-14 10:50:00
Już dziś w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż prac Elżbiety i Witolda Pazerów, które powstawały na przestrzeni ćwierć wieku w Autorskiej Pracowni Plastycznej artystów.

Która to już wystawa Autorskiej Pracowni Plastycznej Pazerów… Ile to już lat, ilu wychowanków, warsztatów, projektów…  Ile to już godzin spędzonych na wspólnych zajęciach – oko w oko, kreska w kreskę…
Mija właśnie 25 lat od chwili powołania do życia Tarnowskiego Centrum Kultury, nowej miejskiej instytucji kultury z siedzibą w Rynku pod numerem 5. To właśnie tam, na poddaszu,  od początku istnienia TCK-u działa pracownia plastyczna pod kierunkiem Elżbiety i Witolda Pazerów. Przez te wszystkie lata swoją pasję dzielili na dwie części – działania artystyczne i dydaktyczne, pracę indywidualną i pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.

Być może jest to ostatnia wystawa naszej pracowni bo artyści chcą już odpocząć, przejść na zasłużoną emeryturę. My wszyscy, którzy jesteśmy im winni nasze zrozumienie powinniśmy podziękować i uszanować tę decyzję. Dajmy im więcej szans na malowanie, dajmy im ciepłe wspomnienie miejsca i wspaniałego czasu jaki bezpowrotnie minął. W imieniu wszystkich pracowników TCK i wszystkich uczestników naszej pracowni przez te 25 lat – serdecznie dziękuję Elżbiecie i Witoldowi za wszystko co się zdarzyło, co jeszcze w przyszłości zakiełkuje w kolejnym już pokoleniu artystów .

Wystawa czynna będzie od 16 do 30 czerwca. Wstęp: 1 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A