SYNAJ zaprasza na... Laboratorium Miłości
access_time 2017-06-19 06:08:00
Dzień Ojca, zakończenie roku szkolnego i… 9. SYNAJ. Co tym razem szykują organizatorzy? Czerwcowe uwielbienia wpisały się na stałe w diecezjalne kalendarium. W ramach najbliższego wydarzenia odbędzie się również ostatnie z tego cyklu – już dziewiąte ­– spotkanie SYNAJ.

– Chcemy myślami wrócić do wizyty Ojca Świętego w Krakowie i uczynków miłosierdzia, które są codziennością wielu grup i stowarzyszeń naszej diecezji – mówi Alicja Majda, dekanalny animator młodzieży.

W planie wydarzenia znalazło się podsumowanie ŚDM Kraków 2016 – począwszy od wspomnień z przygotowań, aż do owoców wizyty papieża Franciszka, świadectwa zaproszonych gości oraz Uwielbienie. Do zgromadzonych przemówi osoba, której głosu zazwyczaj nie słychać – Ireneusz Krosny. Ponadto dla wytrwałych organizatorzy przygotowali wyjątkową propozycję – nocną, ekstremalną Drogę Światła z Tarnowa do Zabawy.

– W czasie Drogi Dwóch Serc – od Serca Jezusa do Serca Maryi – przez wstawiennictwo Matki Najświętszej oraz bł. Karoliny, w trzydziestą rocznicę jej beatyfikacji, będziemy w sposób szczególny polecać wszystkich ojców, prosząc dla nich o ducha męstwa w wypełnianiu ich powołania – tłumaczy ks. Paweł Górski, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Diecezjalne spotkanie rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 18.00 na placu Targowica (Kapłanówka).

Angelika Biernat

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A