Leski, Mrozu, Tymański, Przybysz,Zalewski, Grosiak czyli gwiazdy grają na Rynku
access_time 2017-06-19 06:13:00
Od 23 do 25 czerwca w Tarnowie odbędzie się cykl imprez pod nazwą ZDEARZENIA 2017. 23 i 24 czerwca Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty plenerowe na tarnowskim Rynku. W piątkowy wieczór na scenie pojawią się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych: The Seeds (pop) z Tarnowa, Leski (indie-folk) i Mrozu (r&b, neo-soul, blues). Natomiast w sobotni wieczór sceną zawładną Robert i Żaneta Lubera z zespołem Nie-bo oraz artyści, którzy wykonają kompozycje - z „Białego Albumu” legendarnej „czwórki z Liverpoolu” – The Beatles: Tymon Tymański, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz i Krzysztof Zalewski. Początek koncertów o 19:30. Wstęp wolny.

The Seeds – tarnowski zespół wykonujący na żywo covery oraz realizujący własną twórczość. Młodzi, profesjonalni muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym oraz wyjątkowa wokalistka zapewniają doskonałą zabawę! W tym roku zagrali i zagrają jeszcze supporty przed m.in. Patrycją Markowską oraz zespołami Lady Pank, Varius Manx, Golec uOrkiestra i Enej.

Zespół tworzą: Agata Łabno – wokal, Kuba Wójcik– perkusja, Kuba Jucha – gitara, Maksymilian Kapustka – bas, Maciej Marcinkiewicz – instrumenty klawiszowe

Leski, polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Jego pseudonim jest parafrazą nazwiska – Paweł Leszoski. 1 czerwca 2015 r. ukazała się debiutancka płyta Leskiego zatytułowana „Splot”, jednakże artysta dał się poznać już wcześniej samodzielnie wydaną ep-ką „Zaczyn” w kwietniu 2014 roku, która zaowocowała kontraktem fonograficznym z Warner Music Poland.

Leski był współproducentem muzycznym obu wydawnictw. Jesienią 2014 artysta odbył wspólną trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz. W tym samym roku zagrał również kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy. Meagan określiła jego muzykę mianem „dream-folku”, czyli mieszaniny dwóch wymienionych wyżej gatunków.

22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a 17 stycznia 2016 roku zagrał koncert promujący album „Splot” w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Z tej płyty pochodzą m.in. takie przeboje jak: „Lepiej wcale” (znany już ze wspomnianej ep-ki), „Kosmonauta”, „Ulotny”, „Lubię takie gry”, które gościły na listach przebojów wielu rozgłośni, a sam album nominowany był do muzycznych nagród Fryderyki 2016 w kategorii Fonograficzny debiut roku. Jego piosenki „Było” również znalazła się na ścieżce dźwiękowej serialu „Prawo Agaty”.

Mrozu, właściwie Łukasz Mróz, polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza popu, r&b czy    neo-soulu, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Występował w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz  w Centrum Sztuki Impart. Jest laureatem konkursu Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”.

Już jako Mrozu fonograficznie debiutował w 2009 roku albumem „Miliony monet”, ale jego głos czy produkcje można było również usłyszeć na płytach czołowych polskich raperów i wykonawców reggae. Współpracował m.in. z:  Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Junior Stress, Molesta Ewenement. Rok 2010 przynosi kolejny album „Vabank” i nominacje do nagród m.in. : MTV Music Awards, Eska Music Awards czy VIVA Comet, którą wygrywa w kategorii Debiut roku.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który płytą „Rollercoaster”, udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Płyta ta, to świetnie brzmiąca eklektyczna kompilacja, pełna różnego rodzaju emocjonalnych zwrotów akcji, także dla bardziej wymagającego słuchacza.   Pochodzą z niej takie hity jak: „Rollercoaster”, „1000 metrów nad ziemią”, „Jak nie my to kto”, „ Poza Logiką” czy wykonany wspólnie z chórem Sound n' Grace „Nic do stracenia”, który okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku. Artysta, zdobył też liczne nagrody,  a album „Rollercoaster” pokrył się platyną.

Czwarty solowy album „Zew” na światło dzienne wychodzi w lutym 2017 r., na którym poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Tym razem jego kooperacja z producentem Marcinem Borsem była w jeszcze większym stopniu pracą tandemową, co zaowocowało spójnym i wyrazistym materiałem. Nowa płyta pokazuje, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył entuzjastów klasycznego „brudnego” brzmienia, charakterystycznego dla lat 70 czy 90 poprzedniego stulecia.

Na płycie „Zew” pojawiają się też bardziej osobiste teksty, utwory koncepcyjne, które opisują dziką, momentami mroczną stronę ludzkiej natury. Mrozu cały czas pozostaje wierny zasadzie,  że bezwzględnie najważniejsza jest muzyka. Artysta konsekwentnie unika bywania na salonach chcąc być kojarzony jedynie z tym co tworzy. Fani mieli wielokrotnie okazję usłyszeć go na żywo na niezliczonych, energetycznych koncertach ze swoim zespołem.

Robert & Żaneta Lubera  Nie-bo  to muzyczny zespół Roberta Lubery ,który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną...jest to próba odejścia od sztampowych produkcji muzycznych...chęć pokazania indywidualności muzyków i wykonawców współpracujących z zespołem w trakcie koncertów i nagrań...to pragnienie nawiązania dzięki muzyce i tekstom bliskiej emocjonalnej relacji z publicznością...

Przez wiele lat takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami  jak: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa, Maciej Balcar,  Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz, Artur Gadowski,  Kasia Kowalska, czy  Ewa Bem.

Żaneta Lubera - półfinalistka programu The Voice Of Poland, autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award, nauczycielka śpiewu w Szkole Muzyków Rockowych S.M.Rock w TCK. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych.

W koncercie usłyszeć będzie można piosenki autorskie Roberta z wszystkich autorskich projektów (Sagittarius, The End, Nie-bo) oraz piosenki Żanety z jej autorskiej płyty.

The Beatles „Biały Album”: Tymon Tymański, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, The Transitors. Projekt powstał w 2016 r. z inicjatywy Tymona Tymańskiego, który również odpowiedzialny jest za aranżacje. „Biały Album” to z wielu powodów wyjątkowe wydawnictwo Beatlesów, mniej znane od popularnych szlagierów zespołu, ale jednocześnie najwybitniejsze.

Album powstał w momencie, kiedy każdy z członków bandu odkrywał własną drogę muzyczną, dlatego materiał jest niezwykle zróżnicowany, a przez to ogromnie ciekawy. Grupa przechodzi transformację, wyznaczając trendy dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Na dwóch krążkach prekursorskiego albumu znajdziemy zarówno tradycyjny rock’n’roll, jak i rhythm and blues, rock, a nawet hard rock, folk, pastisz czy country. To wspaniała inspiracja i ogromne pole do muzycznych poszukiwań.

Po serii ubiegłorocznych koncertów, Tymon Tymański z pełną odpowiedzialnością  mówi: "Dopiero teraz czuję, że mam taki zespół, z którym mogę zmierzyć się z wyzwaniem jakim są The Beatles. Mamy muzyków, których nie powstydziłby się Frank Zappa, całą plejadę wybitnych instrumentalistów rodem ze sceny jazzowej (…) i trójkę wokalistów bardzo bliskich memu sercu, tworzących niesamowitą mozaikę. Dwie cudowne kobiety o głosach wzajemnie się uzupełniających, ale też zupełnie przeciwnych: Natalię Grosiak z jej pięknym, zjawiskowym głosem oraz divę rock- soulową Natalię Przybysz i Krzyśka Zalewskiego, wspaniałego gitarzystę, wokalistę, wielkiego fana The Beatles, dzięki któremu i ja poczuję trochę ikry i młodości. (…) Każdy z wokalistów jest liderem swojej formacji, więc wiem, że każdy jest w stanie porwać publiczność i zaczarować ten moment w czasie."

Natalia Grosiak:  wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka założonego w 2002 r. zespołu Mikromusic, którego ostatnia płyta pt. „Matka i żony” została nominowana do Fryderyka 2016 w kategorii Album Roku elektronika i alternatywa. Jako autorka muzyki, tekstów i wokalistka brała udział w licznych projektach: współtworzyła zespół Digit All Love, współpracowała z takimi artystami jak Jan Młynarski, Smolik, Renata Przemyk, Pleq, Myslovitz, Fernana Cardoso (Brazylia), Tor (Wielka Brytania), Mombus (Rosja).

W Teatrze Capitol śpiewała w musicalu „Scat - od pucybuta do milionera" z muzyką Leszka Możdżera, grała też Klarę we „Francesco” w teatrze Muzycznym w Gdyni. Z Dawidem Korbaczyńskim współtworzyła muzykę do filmu „Chemia” w reż. Bartosza Prokopowicza. Obecnie wraz z Bolkiem Makabreskim zaangażowana jest w projekt Makabreski. Muzycy w bardzo przewrotny sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość, a swoje utwory prezentują w formie serialu teledyskowego. Natalia pracuje też nad debiutem solowym.

Natalia Przybysz: zwana również, jako N’Talia i Natu; polska wokalistka i autorka tekstów. Zasłynęła jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B Sistars. Po jego zawieszeniu działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU i NATALIA PRZYBYSZ (solowe projekty). Jako NATU wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home” oraz „Gram Duszy” i była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku oraz album reggae i r&b). Latem 2012 już jako Natalia Natu Przybysz stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Przedsięwzięcie zostało niesamowicie ciepło odebrane przez publiczność i krytyków muzycznych. Według redaktorów „Jazzsoul” przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r.                   

W czerwcu 2013 ukazał się płyta „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”. Był on inspiracją do stworzenia ostatniego krążka Natalii Przybysz „Prąd”, który osiągnął status platynowej płyty. W 2015 r. artystka otrzymała za niego Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku oraz Utwór Roku – za piosenkę „Miód”. Od niedawna wraz z Raphaelem Rogińskim, Hubertem Zemlerem i Miłoszem Pękałą zaangażowana w nowy projekt Shy Albatross. Ich pierwszy album „Women Blue” miał premierę 15 kwietnia 2016 r.

Krzysztof Zalef Zalewski - muzyk, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Jego debiutancki album pt. „Pistolet” ukazał się w 2004 r. Po nim Zalef zniknął z pierwszego planu, ale dalej szlifował swój warsztat. Występował m. in. z Nosowską, HEY, Muchami czy Japoto, nadal gra z Brodką, a w 2013 roku powrócił z autorską płytą „Zelig". To album wymagający i szukający nowych dróg, wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem.                              

Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Kolejny krążek Krzysztofa Zalewskiego „Złoto” zawiera takie przeboje jak:  „Luka", „Miłość miłość” czy „Jak dobrze” zaśpiewany w duecie z Natalią Przybysz.

Tymon Tymański: kompozytor, multi-instrumentalista, autor tekstów, felietonista, prozaik. Jeszcze w podstawówce założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum przewodził nowofalowej grupie SNI SREDSTVOM ZA UKLANIANIE, która w 1988 r. przekształciła się w MIŁOŚĆ - najważniejszy band polskiego jazzu święcący triumfy na klubowych scenach aż do końca lat 90-tych.

W międzyczasie Tymański współtworzył avant –rockowe KURY, zdobywając z nimi Fryderyka 1998 za słyną, cieszącą się estymom polskich słuchaczy i krytyków płytę „P.O.L.O.V.I.R.U.S .”  W 2003 r. wraz z grupą Tymon&Transistors stworzył obsypaną licznymi nagrodami muzykę do kultowego „Wesela” Wojtka Smarzowskiego (2003 r.). Kilka lat później w 2014 r. filmową premierę miał musical „Polskie Gówno”, nad którym zespół pracował wraz z reżyserem Grzegorzem Jankowskim.

Od 2012 r. Tymański wraz z Piotrem „Kędziorem” Kędzierskim prowadził codzienną audycję „Ranne Kakao” w Rock Radiu, a wiosną 2016 r. był jurorem programu Must Be the Music w Polsacie. Nagrodzony Paszportem Polityki za całokształt twórczości.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A