Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma nowego trenera
access_time 2017-06-16 08:23:00
Właściciele klubu z Niecieczy zadecydowali, że drużynę w sezonie 2017/2018 poprowadzi Mariusz Rumak.

Rumak na ławce trenerskiej zastąpi dotychczasowego szkoleniowca Marcina Węglewskiego, który mimo zmian prawdopodobnie pozostanie w sztabie szkoleniowym Słoni jako asystent trenera. Był to jeden z warunków, jakie stawiano podczas poszukiwań nowego szkoleniowca. Wśród nazwisk, które pojawiały się w mediach wymieniano nazwiska Macieja Bartoszka, Waldemara Fornalika i właśnie Mariusza Rumaka, na którego padł ostateczny wybór. 

Nowy trener Bruk-Betu mimo młodego jak na szkoleniowca wieku (40 lat) posiada doświadczenie w pracy z drużynami z Ekstraklasy. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest wicemistrzostwo Polski wywalczone z Lechem Poznań w sezonie 2013/2014 oraz dotarcie z poznańskim zespołem do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Mariusz Rumak pełnił obowiązki pierwszego trenera w Śląsku Wrocław oraz Zawiszy Bydgoszcz, zaliczając z tym ostatnim zespołem zaliczył spadek do I ligi. Nowy trener Słoni jest pełen optymizmu przed czekającą go pracą:

Chcę z tą drużyną iść do przodu. Nie chcę na razie mówić o ewentualnych zmianach kadrowych. Jestem pod wrażeniem bazy treningowej, w której wspólnie z zespołem przyjdzie nam pracować - podkreśla. 

Piłkarze Bruk-Betu Termalicy Nieciecza spotkają się z nowym trenerem w poniedziałek 19 czerwca podczas pierwszych wspólnych zajęć.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A