Sala koncertowa coraz bliżej
access_time 2017-06-27 06:01:00
Już wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze, umożliwiające rozpoczęcie budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Rozstrzygnięty został bowiem przetarg na wykonanie tych robót i poinformował tarnowski magistrat.

Spośród sześciu złożonych ofert, wybrana została ta przedstawiona przez tarnowską firmę F.U.H.P. Elsbud. W środę podpisano umowę z wykonawcą, którego zadanie polegać będzie na wycięciu drzew oraz na przebudowie sieci elektroenergetycznej średniego napięcia. Całkowity koszt robót wynieść ma 159 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że rozbudowa Zespołu Szkół Muzycznych o salę koncertową znalazła się w gronie 13 ogólnopolskich projektów, których realizacja dofinansowana zostanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 22 miliony złotych, a dofinansowanie wyniesie ponad 13 milionów złotych.

W ramach rozbudowy, w sąsiedztwie szkoły przy ul. Lippoczy’ego nie tylko wybudowany zostanie budynek dydaktyczny z salą koncertową i salą baletowo-gimnastyczną, ale powstaną również m.in. parkingi oraz nowe chodniki. Planowany jest także zakup wyposażenia i sprzętu muzycznego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A