O liturgii dyskotowali z liturgistą
access_time 2017-06-21 06:08:00
O liturgii oraz integracji jako niezbędnych elementach każdej grupy młodzieżowej debatowali 33 młodzi z całej diecezji tarnowskiej w ramach Młodzieżowej Szkoły Animatora. Był to już V – ostatni – panel szkoleniowy.

Tradycyjnie tematy wiodące prowadzili zaproszeni goście. Artur Gondek, diecezjalny prezes LSO przedstawił młodym zasady funkcjonowania roku liturgicznego, oraz poszczególnych jego wydarzeń. O schemacie Mszy Świętej oraz o gestach i postawach w liturgii mówił diecezjalny liturgista – ks. dr Andrzej Dudek. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wodzireja – panią Zofię Juchno-Bąk.

Swoje słowo do przyszłych Animatorów skierował również bp Leszek Leszkiewicz. Zachęcił on młodych do dawania żywego świadectwa wiary oraz zaprosił do aktywnego uczestnictwa
w V Synodzie Diecezji Tarnowskiej.

- Młodzieżowa Szkoła Animatora nauczyła mnie tego, że animatorem jest się cały czas, wszędzie i w każdym środowisku. Szczerze przyznam, że czerpię z tego radość, bo czuję w tym działaniu pomoc od samego Boga, od mojego Taty i wiem, że on jeszcze nie raz połączy moje drogi z tymi niesamowitymi ludźmi, których na tym szkoleniu spotkałem – mówi Tomasz, uczestnik tegorocznej edycji.

Anna Szczepanek, Prezes Młodzieżowej Szkoły Animatora, dodaje: - Cieszymy się, że MSA tak celnie odpowiada na potrzeby młodych ludzi zaangażowanych w naszym lokalnym Kościele. W tym roku z rąk biskupa ordynariusza około 30 nowych osób otrzyma certyfikat poświadczający ich umiejętności. Niech służą na większą chwałę Pana i dla pożytku ich rówieśników!

Organizatorem MSA jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A