Uważajcie: woda w Dębnie, Brzesku i Borzęcinie skażona
access_time 2017-06-21 08:51:00
Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku woda w Brzesku, gminie Dębno i części gminy Borzęcin nie nadaje się do użytku.

Wszystko za sprawą badania w ujęciu wody w Łukanowicach, które wykazało w niej obecność niewielkich ilości bakterii clostridium perfinger. Skażenie nie spowoduje, że wody zabraknie w kranach mieszkańców wymienionych gmin, lecz zabronione jest korzystanie z niej zarówno w stanie surowym jak i po przegotowaniu. Nie można jej spożywać, ani używać do celów higienicznych, jak mycie. Możliwe jest jedynie korzystanie z niej do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet). Ujęcia wody w gminach, w których doszło do skażenia są nieustannie monitorowane, trwają również działania badawcze.

O stan wody mogą być z kolei spokojni mieszkańcy gminy Wojnicz. Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk otrzymał zapewnienia od prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, że gmina Wojnicz  jest wolna od skażenia. Władze Wojnicza  zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy o zachowanie uwagi i regularne monitorowanie oficjalnych komunikatów na stronie internetowej RPWiK Brzesko

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A