MIasto zdobyło 10 mln zł na remont Spokojnej
access_time 2017-06-26 08:56:00
Tarnów uzyskał blisko 10 milionów złotych unijnej dotacji na przebudowę ulicy Spokojnej. Trwa przygotowywanie postępowania przetargowego, możliwe jest, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku - informuje magistrat.

Ulica Spokojna zostanie poszerzona.  Na całej jej długości powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Po przebudowie ulic Spokojnej i Elektrycznej powstanie czteropasmowa arteria, która znacznie skróci i ułatwi przejazd przez miasto. Dotacja na przebudowę ulicy Spokojnej wynosi  blisko 10 mln zł i pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Jak już informowaliśmy miasto uzyskało również unijne dofinansowanie w wysokości 25 milionów złotych do przebudowy ulicy Elektrycznej. Po przebudowie ulica Elektryczna, która teraz jest dwupasmówką, będzie mieć cztery pasy ruchu, po dwa w każdą stronę. Powstaną też dwa ronda o średnicy do 60 metrów każde - przy skrzyżowaniach z aleją Piaskową i z ulicą Klikowską, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, ciąg pieszy, kanalizacja i oświetlenie.

Projekt jest już gotowy, trwa przygotowywanie dokumentacji, potrzebnej do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A