„Mania Pomagania” trwa
access_time 2017-07-20 10:38:00
Blisko osiem tysięcy osób pojawiło się w sobotę w Koszycach Małych na piątej Manii Pomagania. Wydarzenie, z którego całkowity dochód zostanie przekazany chorym dzieciom: Gabrysi, Ani i Piotrusia, zgromadziło rekordową publiczność. Jednak to nie koniec. Prezydent RP Andrzej Duda ofiarował bowiem pióro, a Premier Beata Szydło broszkę na „Manię Pomagania”. Przedmioty zostaną wylicytowane na antenie radia RDN Małopolska już we wtorek, 25 lipca, a dochód przekazany rodzinom chorych dzieci.

 - Jest to niezwykłe, iż naszą akcję pomocy Gabrysi, Ani i Piotrusiowi, „Manię Pomagania”, wsparły najważniejsze osoby w naszym państwie. Zachęcam wszystkich do licytacji tych wartościowych przedmiotów. Mam nadzieję, że osiągną one godną cenę – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Licytacja rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do 15.00. Będzie prowadzona telefonicznie.

Przypomnijmy, iż w minioną sobotę kilka tysięcy osób uczestniczyło w Koszycach Małych w piątej „Manii Pomagania”. Imprezę rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy przedstawicielami radia RDN Małopolska, a samorządowcami z gminy Tarnów. Po sportowych emocjach przyszedł czas na popowo - góralsko muzykę w wykonaniu zespołu Baciary oraz koncert The Seeds, a gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska, która zaśpiewała swoje największe przeboje.

Dla tysięcy osób które przybyły na boisko w Koszycach Małych celem była przede wszystkim pomoc, chociażby poprzez aukcje charytatywne. Można było wylicytować piłkę m.in. płyty Agnieszki Chylińskiej z autografami. W tegorocznej Manii Pomagania zbierane są pieniądze dla Gabrysi, Ani oraz Piotrusia. Organizatorami wydarzenia byli Gmina Tarnów oraz radio RDN Małopolska - To już piąta Mania Pomagania i piętnaście dzieci z terenu naszej gminy, którym udało się pomóc. Dziękujemy każdemu, kto pojawił się w sobotę w Koszycach Małych. Dzięki Państwu życie rodzin trójki naszych małych bohaterów: Gabrysi, Ani i Piotrusia będzie choć trochę łatwiejsze – mówi organizująca wydarzenie Anna Pieczarka, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. I jak zapowiada, za rok „Mania Pomagania” zagra dla kolejnych dzieci potrzebujących pomocy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A