Azylowe zwierzaki są bezpieczne
access_time 2017-08-03 08:43:00
Fala wielkich upałów to dobra wiadomość dla ludzi na wakacjach, ale duży problem dla zwierząt, które wysokie temperatury znoszą wyjątkowo słabo. W tarnowskim Azylu w tych dniach dokłada się szczególnej uwagi, by koty i psy, jak najlepiej przetrwały upalne dni.

- Przede wszystkim w tych dniach nie wydajemy psów na spacery mając na uwadze ich bezpieczeństwo i zdrowie – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu w PUK. – Ale to nie znaczy, że osoby, które chciałyby pomóc w Azylu przy zwierzętach nie mogą tego robić. Otóż mamy specjalny, zaciemniony i chłodny teren, gdzie psa można zabrać, wyczesać, pobawić się z nim przez chwilę. Zatem, serdecznie wszystkich do nas zapraszamy.

Oczywiście na bieżąco podejmowane są konkretne działania zabezpieczające zwierzęta przed upałami: co chwilę polewane są blachy na dachach nad boksami i podesty. Regularnie wymieniona jest woda w miskach, by nie była nagrzana. Na wybiegu, czyli placu zabaw dla psów, stoi basen z wodą, w którym psiaki mogą się chłodzić.

Pracownicy Azylu apelują do tarnowian o wystawianie misek z wodą dla zwierząt bezdomnych i porzuconych, tych, które jeszcze do Azylu nie trafiły.

Obecnie w tarnowskim Azylu jest 108 psów i 25 kotów. – Niezmiennie zachęcamy do adopcji naszych zwierzaków. Przypominam, że oczywiście nie wydajemy psów na łańcuch – mówi Adrian Starzyk.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A