Zbierają podpisy pod projektem
access_time 2017-08-24 06:11:00
Przedstawiciele obywatelskiej inicjatywy "Ratujmy kobiety" zapraszają na inaugurację zbiórki podpisów pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety w Tarnowie. Odbędzie się ona w sobotę, 26 sierpnia 2017 r., o godzinie 16 w kawiarni „Hybryda” (Rynek 22, Tarnów).

W poniedziałek 31 lipca 2017 Obywatelski Komitet Ustawodawczy „Ratujmy Kobiety 2017” odebrał powiadomienie Marszałka Sejmu o zarejestrowaniu Komitetu. - Oznacza to, że niezwłocznie możemy przystąpić do zbierania co najmniej 100 tysięcy podpisów koniecznych, by projekt ustawy wprowadzić pod obrady Sejmu. Przypomnijmy: w swojej kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że żaden projekt ustawy wniesiony w trybie inicjatywy obywatelskiej nie zostanie odrzucony w pierwszym czytaniu - przekonują inicjatorzy.

Zbiórkę podpisów pod projektem “Ratujmy Kobiety” organizować będą również w Tarnowie. - Podczas inauguracji przedstawieni zostaną przestawimy członkinie i członków lokalnego komitetu, krótko zaprezentujemy treść projektu ustawy oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Proponowany przez nas projekt obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia. Ponadto projekt przewiduje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów. 

Komitet jest inicjatywą obywatelską, ale kolejne organizacje deklarują chęć wsparcia naszej inicjatywy i włączenia się w zbieranie podpisów w Tarnowie. Są to, między innymi:

  • Inicjatywa Polska
  • Ogólnopolski Strajk Kobiet
  • Partia Razem
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A