Pomysł na weekend
access_time 2017-09-15 12:00:00
Przygotowaliśmy dla Was weekendowy rozkład jazdy! Sprawdźcie, co wydarzy się się w mieście i regionie. Na pewno nie będziecie się nudzić.
 • Piątek

XXI OGÓLNOPOLSKI FESTWAL KOMEDII TALIA 2017 - W drugiej połowie września Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po raz kolejny zgromadzi miłośników komedii. Podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który odbędzie się w dniach 15-24 września 2017, widzowie będą mieli okazję zobaczyć osiem spektakli konkursowych z całej Polski oraz dwa przedstawienia uświetniające finał Festiwalu – w tym ubiegłorocznych zwycięzców – kabaret Pożar w Burdelu z najnowszym programem. W programie:
Martin McDonagh „Porachunki z katem” reż. Marcin Hycnar godz. 17.00 i 20.30 Duża Scena – KONKURS

„Lwów w grafice” godz. 9:00 - 15:00 Ratusz - Ta wyjątkowa ekspozycja to 80 prac graficznych (miedzioryty, litografie, akwaforty, drzeworyty, wśród nich wiele ręcznie kolorowanych i barwnych), malarskich (akwarele, gwasze) i rysunkowych, przedstawiających Lwów od 1618 do 1934 roku, autorstwa ponad 40 artystów. Twórcami przedstawień są znani malarze i graficy reprezentujący różne szkoły i środowiska europejskie. Bilety: 3 zł - 5 zł.

Wystawa „ZOBACZENIA” – Joanna Babula godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce - Obrazy z cyklu Zobaczenia zostały wyróżnione w szóstej edycji konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie 2017 organizowanego przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i uhonorowane Nagrodą Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlk. Wstęp wolny.

Grupa Młodych Autorów godz. 16:00 MBP, Dział Dzieci i Młodzieży - Powakacyjne spotkanie zaprzyjaźnionych z Biblioteką prozaików i poetów – twórców „Aspiracji” Magazynu Literackiego Młodych. Dział dla Dzieci i Młodzieży. Wstęp wolny.

 • Sobota

Jesienny Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków godz. 13:30 - Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie oraz Rada Osiedla Nr 6 Zabłocie-Gumniska. Nie zabraknie degustacji świeżych owoców i warzyw, a także domowych ciast.Impreza zakończy się jesienną potańcówką w „Ogrodniku” z muzyką na żywo. Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie mieści się w Pałacu Sanguszków i jest najstarszą szkołą ogrodniczą w Polsce (od 1881 r.). Każdego roku szkolne mury opuszczają absolwenci – fachowcy, którzy prowadzą własne, dobrze prosperujące firmy produkcyjne w tej branży.

Wystawa: Grand Press Photo 2017 godz. 18:00 Galeria TCK - W konkursie nagrodzono zdjęcie Tadeusza Koniarza – tarnowskiego fotoreportera, który otrzymał w kategorii Życie Codzienne Nagrodę Adobe i Adobe Stock, za zdjęcie małżonków, artystów ludowych w Miedzianej Górze, których domem od kilku lat jest przyczepa kempingowa. Będzie je można zobaczyć podczas tegorocznej wystawy. Bilety: 2 zł  - 3 zł.

Święto Suszonej Śliwki 2017 godz. 14:00 Iwkowa - W programie między innymi: 

 • Objazdowa prezentacja tradycyjnych suszarni owoców
 • Wielkie gotowanie śliwkowych potraw w wykonaniu Pawła Kowalczyka
 • Blok animacji dla dzieci
 • Derby Oldboyów
 • Koncert zespołu Piersi Lepsi 
 • Dyskoteka pod gwiazdami

Festum Cathedrale godz. 14:00 - Festyn rodzinny na terenie ogrodów oo. Bernardynów w Tarnowie. O godz. 18.30 koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Kolorowe Gitary. Muzycy tworzący zespół za cel postawili sobie popularyzację utworów legend polskiej muzyki rozrywkowej – zespołów Czerwone Gitary oraz Trzy Korony. Wstęp wolny.

 • Niedziela

Żużel – Grupa Azoty Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk godz. 14:30 Stadiom Miejski w Tarnowie  

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza godz. 15:30 Stadion w Niecieczy

Małopolski Festiwal Smaku godz. 10:00 - 18:00 Tarnowski Rynek - W tym roku odbędzie się już po raz trzynasty. Tym razem zaprezentuje się w konwencji retro – na moment przeniesiemy się do czasów PRL-u, lecz w nieco nowocześniejszej odsłonie.

„Zaufać nieufności” – salon poezji Stanisława Barańczaka godz. 11:00 Teatr im. L.Solskiego - Wrześniowy Salon Poezji będzie z pewnością wydarzeniem godnym uwagi zarówno ze względu na postać twórcy, któremu będzie poświęcony, jak i z powodu udziału uznanych artystów. Poezję czytać będą jurorzy tegorocznego Festiwalu Komedii TALIA: Maria Pakulnis, Wojciech Malajkat i Leszek Mądzik. Muzycznie tę poetycką ucztę wzbogaci Wojciech Klich, tarnowski gitarzysta i kompozytor, autor tekstów i wokalista. Wstęp wolny. 

Święto Suszonej Śliwki 2017 godz. 15:00 Iwkowa - W programie między innymi: 

 • Ogłoszenie Konkursu Kulinarnego
 • Iwkowska Orkiestra Dęta i Tamburmajorki
 • Pokaz Zumby
 • Koncert zespołu COŚ
 • Pokaz japońskiej sztuki walki AKIDO
 • Krzysztof Piasecki - program kabaretowy

Międzynarodowy Turniej Rycerski O Złoty Warkocz Tarłówny godz. 12:00 Zamek w Dębnie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A