Wydawnictwa BWA na wystawie "Eye on Poland" w Sao Paulo
access_time 2017-09-21 16:15:00
Ideą cyklu wystaw "Eye on Poland" jest zaprezentowanie polskiego projektowania graficznego wysokiej klasy, oryginalnego i wyznaczającego w tej dziedzinie nowe kierunki. Nowa edycja wystawy "Eye on Poland" to próba przedstawienia brazylijskiej widowni najciekawszych realizacji z ostatnich kilku lat. Na wystawie w Instituto Tommie Ohtake prezentowane są blisko 200 obiekty.

Wybrane plakaty, książki, katalogi wystaw i okładki albumów - każdy pełniący inną funkcję - zostają przez projektantki i projektantów przekształcone z codziennych przedmiotów w wypowiedzi artystyczne. Przy wyborze prac obok ich formy istotną rolę gra również ich tematyka, która może zainteresować widzów polską kulturą: sztukami wizualnymi, muzyką, historią architektury i projektowania.

Polskie projektowanie graficzne w ostatnich latach dynamicznie się rozwinęło, zyskując przy tym coraz większe uznanie zarówno w Europie, jak i na świecie. Wynika to nie tylko z tradycji związanych z polskim plakatem i artystami Polskiej Szkoły Plakatu (połowa lat 50. do końca lat 60.), takimi jak Henryk Tomaszewski, Józef Mroszczak, Jan Lenica, Roman Cieślewicz czy Wiktor Górka, lecz także z działań graficzek i grafików młodszego i średniego pokolenia, poszukujących w swej twórczości oryginalnych i autorskich rozwiązań.

Dwie poprzednie edycje wystawy "Eye on Poland" odbyły się w Chinach (2010-11) oraz Japonii, Korei Południowej i Indiach (2015-17), gdzie wzbudziły duże zainteresowanie mediów i zwiedzających.

Aranżacja przestrzeni oraz identyfikacja graficzna: Fontarte studio
Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza, Instituto Tomie Ohtake oraz Fontarte.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A