Młodzi z gminy Lisia Góra już... galopują
access_time 2017-09-22 06:44:00
80 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Lisia Góra z klas IV-VI uczestniczy w projekcie „Galopem do sukcesu – lekcje jazy konnej”. Zajęcia właśnie się rozpoczynają, a zakończenie planowane jest na połowę listopada.

Treningi odbywają się w Starych Żukowicach w ośrodku jazdy konnej Furioso. Każdy uczeń będzie miał 18 godzin lekcji jazdy konnej. – Cieszę się, że mieszkańcy naszej gminy głosowali za tym kapitalnym projektem. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji udało się pozyskać dotację z Województwa Małopolskiego z Budżetu Obywatelskiego – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra. – A środki to niemałe, bo ponad 62 tys. zł.

Projekt przygotowało i zgłosiło stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy „Nasza Gmina Lisia Góra” działające pod patronatem wójta przy Urzędzie Gminy.

Zajęcia w Furioso odbywają się w czasie wolnym od lekcji. Uczniowie oprócz nauki jazdy konnej pod okiem instruktorów, mają zapewniony transport oraz opiekę.

Ostatnim akordem będzie festyn rodzinny, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje jeździeckie umiejętności przed szerokim audytorium.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A