"Nasza" karta doceniona w Brukseli
access_time 2017-10-18 06:15:00
Projekt Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej znalazł się w finale konkursu Komisji Europejskiej RegioStars, wskazującym przykłady dobrych praktyk, zrealizowanych dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Komisja konkursowa doceniła system, dzięki któremu zintegrowane zostały tarnowska i krakowska karta miejska, znacznie ułatwiając podróżowanie po Małopolsce.

Małopolska Karta Aglomeracyjna umożliwia korzystanie z pociągów Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych kursujących na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (m.in. na trasie Tarnów – Kraków), komunikacji miejskiej w Tarnowie i Krakowie czy też z parkingu „Park&Ride”.

Użytkownicy MKA, którzy chcą kupić bilet, mogą korzystać ze specjalnych automatów, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Mogą również kupić je za pomocą specjalnej aplikacji na telefon. System nie tylko pozwala na szybki, ale i tańszy zakup biletów.

Dodajmy, że do finału konkursu zakwalifikowały się trzy zgłoszenia z Polski. Ostatecznie komisja postanowiła nagrodzić projekty z Hiszpanii, Niemiec, Chorwacji i Finlandii, a także jedno międzynarodowe przedsięwzięcie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A