III Ogólnopolskie Dni Djembe w Tarnowie [FOTORELACJA]
access_time 2017-10-31 09:18:00
Za nami III edycja Ogólnopolskich Dni Djembe! W tym roku, tarnowskie, darmowe warsztaty odbyły się w Biurze Wystaw Artystycznych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy niezłego cyrku, który był organizatorem wydarzenia w Tarnowie.

Ogólnopolskie Dni Djembe jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie jakim jest zachodnio-afrykański bęben djembe. Stworzony w XIII wieku instrument stał się tak ważnym symbolem jakim w latach 60. była gitara akustyczna – pismo Newsweek.

Jest to też święto niemałej społeczności w Polsce, osób które w wolnym czasie w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach.

Drum circle to nowe pojęcie ale coraz częściej spotykane nie tylko w strefie eventów firmowych jako świetna forma team buildingu ale i w życiu codziennym jako nietypowa alternatywa do tradycyjnego spędzania wolnego czasu.  W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skóry.

Nie muszą porozumiewać się w tym samym języku ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe którego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.

FOT. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A