Podpisano umowę na dofinansowanie wymiany starych pieców na gazowe
access_time 2017-11-10 07:53:00
W dniu 30 października 2017 roku w tarnowskim Ratuszu została podpisana z Zarządem Województwa Małopolskiego umowa o dofinansowanie projektu wymiany pieców gazowych w gospodarstwach indywidualnych na terenie naszej gminy. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Tarnów, do mieszkańców już wkrótce trafi blisko 2,5 miliona złotych, za które zostanie wymienione na ekologiczne - gazowe kotły, blisko dwieście pieców.

Podpisana umowa jest wynikiem zakwalifikowania do dofinansowania wniosku Gminy Tarnów „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych”, realizowanego w ramach Programu Obniżenia Niskiej Emisji dla Gminy Tarnów na lata 2015-2023, o wymianę starych pieców węglowych na piece gazowe, w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.  To oznacza, że mieszkańcy, którzy w Urzędzie Gminy Tarnów złożyli deklarację w sprawie wymiany starych źródeł ciepła z kotłów węglowych na gazowe, a ich nieruchomości spełniły wymogi audytu energetycznego, już wkrótce otrzymają dofinansowanie.

- Wymiana przestarzałych pieców na nowe, ekologiczne, z pewnością przyczyni się do poprawy jakości powietrza, ale przede wszystkim będzie wsparciem dla mieszkańców. Dotacja na nowy piec wyniesie bowiem do 8 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać fundusze również na wymianę starych kotłów węglowych na węglowe. Wniosek aktualnie znajduje się na liście rezerwowej – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A