Harcerze z Hufca ZHP* Tarnów im. gen. Józefa Bema już po raz 24. podążali Śladami Świętego Mikołaja
access_time 2017-12-09 07:03:00
W dniach 1-3.12.2017 po raz 24. odbył się Rajd Szlakami Świętego Mikołaja „TREPCOK 2017”. W tym roku tarnowskich harcerzy gościła Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach. To niezwykłe wydarzenie, z długą historią i bogatą tradycją, cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem harcerzy. Nowe przyjaźnie, przygody pełne wyzwań, wieczory w zadumie, nauka, zabawa i radość – a to wszystko w jeden weekend wspaniałej harcerskiej zabawy.

W tegorocznym Rajdzie uczestniczyło aż 180 harcerzy. Instruktorzy Hufca, pod wodzą Komendanta Rajdu – podharcmistrza Pawła Kozioła, od wielu miesięcy skrupulatnie przygotowywali trasy, zajęcia, gry terenowe i całe mnóstwo świątecznych niespodzianek.

W trakcie rajdu harcerze wzięli udział w dwóch grach terenowych, które sprawdziły ich spryt, wiedzę i orientację w terenie. W szkole, podczas popołudniowych zajęć, z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali specjalnie przygotowany Quiz i ujawniali swoje talenty aktorskie, biorąc udział w teatralnym festiwalu. Kreatywności i zabawie nie było końca! Nie zabrakło także wizyty Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami, obdarował uczestników Rajdu słodkimi upominkami.

Wieczory pozwoliły na wyciszenie, chwileczkę zadumy, odrobinę wspomnień i rozwijanie poczucia wspólnoty. Spotkania w harcerskim kręgu dały okazje do celebrowania chwil przy akompaniamencie harcerskich piosenek i gawęd. To wspaniałe zakończenie dnia w kręgu najbliższych przyjaciół.

Ostatni dzień tej niezwykłej przygody, to czas świętowania, wyróżnień i nagród. W tym roku przechodni puchar dla najbardziej zaangażowanej i wyróżniającej się drużyny, przypadł 29. Tarnowskiej Drużynie Starszoharcerskiej. W przyszłym roku harcerze przekażą go kolejnym zwycięzcom Rajdu.

Zimowa aura, mróz, szkoła pełna młodych ludzi - przyjaciół na cale życie, to właśnie to, co od lat tworzy niepowtarzalny klimat Trepcoka. To spotkanie z tradycją zrzesza wszystkich tych, którzy co roku zbierają się, by podążać Śladami Świętego Mikołaja… Kolejny raz spotkamy się już za rok! 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A