„Z muzyką od poczęcia” - III edycja warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej!
access_time 2018-02-23 16:36:00
Opera Krakowska zaprasza na trzecią edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia” (24 lutego - 2 czerwca 2018), które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. Pomagają one mamom nie tylko przygotować się do przyjścia na świat dziecka, ale także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. 

- „Warsztaty zawsze zaczynamy od przywitania i ćwiczeń fizycznych z towarzyszeniem muzyki, które specjalnie dla nas opracowuje fizjoterapeutka. Pierwsze są ćwiczenia oddechowe, potem rozciągające, rozluźniające, dobrze wpływające na kręgosłup, albo mięśnie miednicy. Po ćwiczeniach zapraszam uczestniczki do relaksacji” - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. - „Kiedy się zrelaksujemy, siadamy przy stolikach, pijemy wodę, ciepłą herbatę i rozmawiamy na tematy związane z ciążą. Następnie przechodzimy do części związanej ze śpiewaniem do brzuszka. Podczas zajęć staramy się prowadzić relaks w stylu treningu autogennego Schultza. Kobiety nastawiają się na wyciszenie, obserwację swojego oddechu, wszystkich odczuć pochodzących z ciała - poczucia ciężkości ciała, jego ciepła. Udzielam słownych sugestii i staram się, by uczestniczki skupiły się na swoich odczuciach tu i teraz” - dodaje prowadząca.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 lutego 2018 (godz. 11.00), a kolejne zaplanowano na: 8 marca (godz. 17.00), 14 kwietnia (godz. 11.00), 17 maja (godz. 17.00) oraz 2 czerwca br. (godz. 11.00). Zajęcia prowadzone będą na Antresoli Opery Krakowskiej w grupie do 20 osób i potrwają około dwie godziny. Bilety w cenie 18 zł są do kupienia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).

Projekt „Z muzyką od poczęcia” otrzymał od portalu CzasDzieci.pl wyróżnienie w kategorii „Muzyka” jako jedno z najciekawszych i najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A