Profilaktyczne spotkania na półmetku
access_time 2018-02-27 05:41:00
Obyła się już połowa spotkań informacyjnych dla pacjentów organizowanych przez Centrum Zdrowia Tuchów w ramach programu „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”. Najbliższe - zaplanowane w Tuchowie już dziś - 27 lutego - będzie już trzynastym z kolei i szóstym w powiecie tarnowskim. Podczas prezentacji, która w tutejszym Domu Kultury rozpocznie się o godz.15:30, lekarz specjalista w zakresie diagnostyki opowie, jak ważne jest badanie się nawet w sytuacji, kiedy nie występują żadne symptomy chorób. Przewidziano także kompleksową informację na temat badań kolonoskopowych, zapobiegających chorobom onkologicznym jelita grubego. Aby potwierdzić uczestnictwo w spotkaniu wystarczy zatelefonować pod numer 728 588 355.

Na spotkaniu można będzie dostać komplet materiałów, dotyczących samych badań, a także szerokiej profilaktyki raka jelita grubego. Prócz ulotek osoby zainteresowane otrzymają także szczegółowe opracowanie pióra prof. Paulina Moszczyńskiego. Z publikacji tego znanego propagatora zdrowego stylu życiu można się dowiedzieć, jaki styl życia czy rodzaj diety zmniejszają ryzyko zachorowań. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Szczególnie chodzi jednak o osoby w wieku od 50. do 65. lat, którzy w ostatnich 10 latach nie przechodzili takiego badania. Będzie też możliwość zadawania pytań i prowadzenia indywidualnych konsultacji. Na miejscu można będzie także wykonać podstawowe badania diagnostyczne: pomiaru cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. W programie spotkania znalazł się ponadto poczęstunek dla gości.

Warto dodać, że w materiały dotyczące profilaktyki raka jelita grubego poza spotkaniami można się też zaopatrzyć na edukacyjnym stanowisku multimedialnym, uruchomionym w szpitalu rodzinnymi Centrum Zdrowia Tuchów. Pracujący tutaj edukator szczegółowo informuje także jak przygotować się do badań. W stanowisku multimedialnym można ponadto obejrzeć telewizyjne programy profilaktyczne, które powstały w ramach realizacji projektu i posłuchać rozmów ze specjalistami w formie audycji radiowych.

Dodajmy, że dotychczas po dwa spotkania dla pacjentów odbyły się też w powiatach brzeskim i dąbrowskim, a trzy w samym Tarnowie. Program „Profilaktyka raka jelita grubego - szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach programu 1300 osób otrzyma bezpośrednie wsparcie w formie działań informacyjno-edukacyjnych, 1000 osób weźmie udział w badaniach profilaktycznych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A