Rehabilitacja w Szerzynach już po modernizacji
access_time 2018-04-06 04:52:00
Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Szerzyny i okolic. Tamtejsza Pracownia Rehabilitacyjna prowadzona przez Centrum Zdrowia Tuchów została powiększona i wyposażona w nowy sprzęt. Oznacza to poprawę komfortu zabiegów i poszerzenie zakresu świadczeń. Teraz pacjenci będą mogli korzystać dodatkowo także z masażu podciśnieniowego.

Nowy rodzaj zabiegów wykorzystuje pulsującą falę podciśnieniową, która skojarzona z elektroterapią podnosi efektywność oraz intensywność terapii. Jest szczególnie polecany dla pacjentów z obrzękami kończyn spowodowanych urazami oraz w ostrych i przewlekłych bólach. Specjaliście sięgają po niego także po urazach sportowych, przy zaburzeniach krążenia obwodowego czy zastoinach żylnych i limfatycznych.

Centrum Zdrowia Tuchów w wyposażenie Pracowni w Szerzynach, po tym jak blisko dwukrotnie wzrosła jej powierzchnia, zainwestowało około 25 tys. zł. Prace budowlane i remontowe sfinansowane przez samorząd gminy wraz z dokumentacją kosztowały 130 tys. zł. Pracownię zmodernizowano po tym, jak w ostatnim postępowaniu kontraktowym zapewnione zostało finansowanie świadczeń przez NFZ na okres najbliższych pięciu lat.

Zainteresowanie zabiegami w Szerzynach, gdzie pracuje w sumie czterech dyplomowanych fizjoterapeutów jest ogromne. Zazwyczaj obowiązujący kontrakt jest przekraczany. Sporym zainteresowaniem cieszy się np. terapia skoliozy u dzieci, a także terapia barku i kolan oraz metoda PNF. To forma kompleksowej kinezyterapii, opartej na neurofizjologicznych zasadach rozwoju, wykorzystywana do odzyskiwania utraconych umiejętności ruchowych. Stosuje się ją często po złamaniach, operacjach wszczepienia endoprotezy, udarach mózgu, rdzenia kręgowego, a także dla chorych z chorobą Parkinsona i stwardnieniem rozsianym.

W sumie w roku ubiegłym w Pracowni Rehabilitacji w Szerzynach wykonano blisko 23 500 zabiegów, w tym ponad 2 100 masaży częściowych. Ponad 2 600 razy pacjenci korzystali z zabiegów jonoforezy a ponad 2 300 z terapii impulsowym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Część zabiegów w Szerzynach udzielanych jest na zasadach komercyjnych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A