Zakłady Mechaniczne z wizytą na Węgrzech
access_time 2018-04-06 13:10:00
Od 3 kwietnia przez cały tydzień przedstawiciele Zakładów Mechanicznych „Tarnów S.A. przebywają z prezentacją Strzelnicy Kontenerowej na Węgrzech.

Obiekt Szkolenia Podstawowego i Zaawansowanego- Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna w Kontenerach 40 ft HC, jest wysoko wyspecjalizowanym centrum szkoleniowym do realizacji zadań treningu strzeleckiego z broni palnej. Na Węgrzech pracownicy ZMT umożliwią przeprowadzenie treningu strzeleckiego służbom wojskowym,  funkcjonariuszom komisariatów policji a przede wszystkim załogom posterunków tamtejszej Straży Granicznej. Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 50 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia. Bardzo ważną zaletą strzelnicy kontenerowej jest możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego.

Strzelnica Zakładów Mechanicznych „Tarnów S.A. jest prezentowana w trzech węgierskich miejscowościach – Budapeszt, Debreczyn oraz Szolnok Szechenyi, już po pierwszym dniu wizyty widać ogromne zainteresowanie możliwościami strzelnicy – Węgrów zaskoczyło to, że oprócz ćwiczeń z ostrej amunicji można trenować też przy użyciu wskaźników laserowych – powiedział Mariusz Rusnak Lider Sekcji Systemy Kontenerowe w ZMT.

Strzelnica umożliwia prowadzenie treningu strzeleckiego indywidualnego , w parach lub zespołach zadaniowych z wykorzystaniem amunicji ostrej lub  wskaźników laserowych. Strefę strzelań strzelnicy kontenerowej zaprojektowano do bezpiecznego prowadzenia ognia amunicją ostrą z pistoletów centralnego i bocznego zapłonu o kalibrze do 11,43 mm, pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm – ogniem pojedynczym lub krótkimi seriami, oraz z wykorzystaniem karabinków o kalibrze 5,56×45 mm z zastosowaniem amunicji z pociskami wystrzeliwanej z prędkością początkową do 1000m/s i energii pocisku do 2000J.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A