Zakłądy Mechaniczne wspierają edukację branżową
access_time 2018-05-18 07:58:00
17 maja Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. podpisały porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Obie strony zgodnie podkreślają, że edukacja branżowa jest potrzebna i należy ją wspierać na każdym etapie.

Przedsiębiorstwo reprezentowali prezes zarządu Henryk Łabędź i członek zarządu Łukasz Komendera. Z ramienia szkoły porozumienie zostało podpisane przez dyrektora placówki Andrzeja Rzeszutkę, w obecności Iwony Pabian, wicedyrekotr ds. organizacyjnych i dydaktycznych oraz Jacka Krawczyka, kierownika warsztatów szkolnych. 
- Cieszymy się, że nasza szkoła pozyskała kolejnego partnera. Jest to szczególnie ważne, gdyż Zakłady Mechaniczne mają ugruntowaną pozycję, jako pracodawca na naszym lokalnym rynku. Jest to cenne dla naszych absolwentów, których staramy się kompleksowo przygotować do odnalezienia się w roli pracownika – podkreśla dyrektor CKZIU, Andrzej Rzeszutko. Dodając jednocześnie, że porozumienie otwiera nowe możliwości dla uczniów, którzy kształcą się w kierunkach zawodowych. Porozumienie bowiem dotyczy ścisłej współpracy na polu edukacyjnym. 
W jego ramach uczniowie będą mogli na terenie Zakładów Mechanicznych odbywać swoje praktyki zawodowe. Ciekawą formą jest również możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych, konferencjach czy panelach organizowanych na terenie przedsiębiorstwa. Jak zauważa Iwona Pabian, wicedyrekotr szkoły, takie porozumienie jest szansą dla uczniów, ponieważ już w trakcie swojej nauki, będą mogli poznać, konkretne stanowisko pracy i uczestniczyć w edukacji praktycznej, nie tylko w przestrzeni klasy. Na ten aspekt zwraca również uwagę kierownik warsztatów szkolnych, Jacek Krawczyk, który to podkreśla wagę praktycznej nauki zawodu. – Cieszymy się, że nasza szkoła została wyróżniona  współpracą z Zakładami Mechanicznymi. Tym bardziej, że profile kształcenia odpowiadają zapotrzebowaniu na aktualne oferty pracy, jakie przedstawiają Zakłady Mechaniczne – dodaje.  

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A