Kasia Kowalska i Pod Budą gwiazdami tegorocznych Zdaerzeń
access_time 2018-06-11 05:52:00
Leszek Cichoński, Kasia Kowalska, Przystanek Mrówkowiec, Andrzej Sikorowski i Grupa Pod Budą wystąpią na tarnowskim Rynku podczas tegorocznego Święta Tarnowa (21-24 czerwca). Zdearzenia 2018 rozpoczną także 47. edycję „Lata z Radiem”, połączoną z koncertem JARY i Oddziału Zamkniętego.

21 czerwca letni amfiteatr w Tarnowie rozpocznie swoje drugie życie. O godzinie 19.00 zainagurowane zostaną Zdearzenia. Tego wieczoru wręczone zostaną Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury, stypendia artystyczne oraz wyróżnienia dla Nauczycieli z kulturą. Całości dopełni koncert Bartłomieja Szułakiewicza „Nie-zapomniane tarnowskie piosenki”, podczas którego usłyszymy utwory: Stanisława Niwelta, Zygmunta Góreckiego, Kazimierza Ożgi, Krzysztofa Hubera, Jerzego Abratowskiego, Wojtka Klicha, Rafała Rzeźnikiewicza, a także zespołów ZIYO, Filipy, The Nights, Siedem, Dzika Kiszka. W sobotnie popołudnie, na amfiteatralnej scenie wystąpi Kwartet Con Affetto i zespół New Chapter, zaś w niedzielę zagoszczą na niej studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawiony zostanie także jeden ze spektakli Teatru Solskiego „Bądź taka, nie bądź taka”.

Tych, którzy wolą odwiedzić galerię zapraszamy w piątek 23 czerwca do BWA przy ul. Dworcowej. Tam bowiem odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Althamera i Róży Litwy „Plażowicze”. W Pałacyku Strzeleckim zwiedzający będą mogli obejrzeć dwie wystawy „Jest już jasny dzień” Sławy Harasymowicz oraz „Malowane domy” Władysława Hasiora i Zofii Rydent. Wszystkich zainteresowanych historią kolei zapraszamy natomiast do Sali Lustrzanej, gdzie w dniach 22-23 czerwca będzie można podziwiać nietypową wystawę makiet kolejowych i kolejek.

Jak co roku podczas Zdearzeń odbędzie się Jarmark Galicyjski prezentujący zarówno wyroby i produkty regionalne, jak również sztukę ludową. Przez dwa dni (22-23 czerwca) na ulicy Wałowej tarnowianie i turyści będą mogli obejrzeć i zakupić rękodzieło, poznać wygasające zawody, skosztować regionalnej kuchni. Po sąsiedzku, w Zaułku Łokietka, prezentować się będą znane i lubiane zespoły folklorystyczne.

Nie zabraknie także wydarzeń integrujących mieszkańców. W tym roku odbędą się poszukiwania kwiatu paproci (park na Piaskówce), piknik rekreacyjno-sportowy (park Sanguszków), piknik rodzinny „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” (tarnowskie Błonia) oraz liczne imprezy sportowe.

Dokładny program do pobrania poniżej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A