60 lat Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
access_time 2018-06-11 12:00:00
Wszystko zaczęło się w listopadzie 1958 roku, kiedy zasiedlono budynek przy ul. Bema 15. Od tego czasu zasoby mieszkaniowe spółdzielni rosły. Dziś Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest największą spółdzielnią w mieście.

Na przestrzeni kolejnych dekad liczba budynków wielorodzinnych systematycznie wzrastała. Do najstarszych budynków przy Bema, Batorego, Polnej, Krakowskiej (ówczesnej Stalingradzkiej), Rogowskiego, Staropolskiego i Krasińskiego na przestrzeni kolejnych dekad stopniowo dochodziły nowe osiedla: Pułaskiego, Gumniska i Jasna. W roku 1980 pojawiło się dodatkowo 75 domów jednorodzinnych. W ciągu 60 lat istnienia spółdzielni zbudowano prawie 12 tysięcy mieszkań. Aktualne zasoby mieszkaniowe TSM to 171 budynków wielorodzinnych i 8 domów jednorodzinnych, w których mieszka niemal 40 tysięcy osób.

Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w okresie 60 lat swojej działalności, realizując misję tworzenia bezpiecznych i godnych warunków życia swoich mieszkańców, bez wątpienia przyczyniła się do intensywnego rozwoju naszego miasta – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Jubileusz był także okazją do wręczenia dwóch „Tarnowskich Dukatów”.  Pierwszy otrzymał prezes TSM Zbigniew Sipiora w podziękowaniu za aktywność i zaangażowanie na rzecz rozwoju Tarnowa, drugi przyznany został zarządowi Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wkład w rozwój gospodarczy Tarnowa.

Bardzo serdecznie dziękuję zarówno panu prezesowi, jak i całemu zarządowi za dotychczasową bardzo dobrą współpracę. Gratuluję jubileuszu i życzę Państwu kolejnych pomyślnych lat pracy, owocnej działalności, wiele wytrwałości oraz osiągnięcia wszystkich założonych celów – mówił prezydent Roman Ciepiela.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A