Podpisano umowę na budowę sali koncertowej dla ZSM
access_time 2018-06-11 16:00:00
Ma być nowoczesna i funkcjonalna, pomieścić 240 osób i spełnić marzenia wielu początkujących tarnowskich muzyków o własnym miejscu koncertowym w Tarnowie. Mowa oczywiście o sali koncertowej, która powstanie przy Zespole Szkół Muzycznych.

W poniedziałek, 11 czerwca w obecności dyrekcji i uczniów ZSM, została podpisana umowa na rozbudowę Zespołu Szkół Muzycznych. Wartość inwestycji to prawie 21,5 mln zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraziło zgodę na przekroczenie kosztów budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie ponad limit pięciu milionów euro. To pozwoliło wyłonić wykonawcę i podpisać umowę na wykonanie inwestycji.

To ważny dzień dla Tarnowa. Dzięki dotychczasowej konsekwencji i determinacji przystępujemy do budowy kolejnego ważnego obiektu w naszym mieście. Do tej pory uzdolniona młodzież, uczęszczająca do Zespołu Szkół Muzycznych, nie miała miejsca, w którym mogłaby koncertować, była zmuszona korzystać z innych obiektów na terenie Tarnowa i w jego okolicach. W najbliższym czasie to się zmieni. Dziś możemy to już oficjalnie powiedzieć – rozpoczynamy budowę nowej sali koncertowej – mówił Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku dydaktycznego z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. Obiekt będzie wyposażony w szereg nowoczesnych instalacji oraz urządzeń m.in. system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania oraz okablowanie strukturalne. Budynek będzie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zmieniony zostanie także sposób zagospodarowania terenu wraz z budową parkingu, boiska zewnętrznego, placu zabaw i infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja obejmuje również budowę sieci kanalizacji deszczowej sanitarnej oraz wodociągowej.

Inwestycja ta jest projektem bardzo złożonym. Mamy tu bardzo skomplikowaną pod względem architektonicznym bryłę zewnętrzną oraz wiele specjalistycznych instalacji oraz ustrojów akustycznych, których wykonanie wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy. Przy realizacji planujemy współpracę ze specjalistycznymi firmami wykonawczymi w ramach podwykonawstwa – mówił Michał Zydroń, prezes zarządu MTM Budownictwo sp. z o.o.

Prowadzenie działalności koncertowej skierowanej do szerokiego grona melomanów jest nieodłącznym elementem pracy szkoły. – Nowa sala koncertowa pozwoli na prezentowanie różnych rodzajów muzyki i organizację koncertów skierowanych do różnych grup odbiorców. Da możliwość prezentacji umiejętności nie tylko uczniów i nauczycieli tarnowskiej szkoły, ale również pozwoli na organizowanie na większą skalę warsztatów muzycznych, festiwali i dużych koncertów – podkreślała dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych, Jolanta Światłowska.

Planowany termin zakończenia prac wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu to 31 lipca 2019 r.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A