Pielgrzymka CKiW OHP na Jasną Górę
access_time 2018-06-12 05:00:00
W dniach 8-9 czerwca odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy na Jasną Górę, w tym roku pod hasłem roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie reprezentowali dyrektor Tomasz Stelmach oraz młodzież w składzie: Sylwia Florek, Patrycja Kiełbania, Gabriela Kiełbania, Justyna Smoleń, Marcin Onyszczuk i Dawid Iwaniec, a także wychowawcy: Agata Bartula, Bogusław Sikora i Mariusz Haba.
Pielgrzymka rozpoczęła się od nabożeństwa pokutnego w Archikatedrze Częstochowskiej, skąd Alejami Najświętszej Marii Panny i ulicami Częstochowy, razem z rówieśnikami z całej polski, przemaszerowano na Jasną Górę. Po drodze młodzież zapaliła znicze oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu Ignacego Daszyńskiego. W Bazylice Jasnogórskiej odbyła się Msza Święta, wieczorem koncert Zespołu Estradowego Marynarki Wojennej „Flotylla”, a dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. W drugim dniu pielgrzymki uczestnicy zwiedzili Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie i udali się w drogę powrotną do tarnowskiego Centrum.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A