Będą się fotografować na tle niepodległościowego baneru
access_time 2018-06-21 07:30:00
W piątek uczniowie tuchowskich szkół będą się fotografować przed grafikami niepodległościowymi.

W najbliższy piątek (22 czerwca) od godziny 11:00 uczniowie tuchowskich szkół będą robić sobie pamiątkowe zdjęcia przed budynkiem Ratusza w Tuchowie, na którego frontowej ścianie znajdują się historyczne i patriotyczne banery, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonanie w tym dniu fotografii to inicjatywa dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie, Józefa Wzorka.
- Chcę, aby młodzi ludzie mieli świadomość, że kończą rok szkolny w wyjątkowym czasie, gdy Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości – twierdzi dyrektor Józef Wzorek. Zdjęcia wykonywał będzie profesjonalny fotograf. Ciekawe kadry będą się starali uchwycić również miejscowi fotografowie. Na tuchowskim rynku obecna będzie również Telewizja Polska.
Przypomnijmy, ze niedawno na tuchowskim Ratuszu pojawiły się dwie wielkoformatowe siatki z namalowanymi grafikami niepodległościowymi. Jedna ukazuje ojców wolnej Polski: Piłsudskiego, Paderewskiego, Dmowskiego, Witosa i Korfantego. Druga to alegoria Bitwy Pod Łowczówkiem, która rozegrała się w okolicach Tuchowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A