SCANIE już jeżdżą, czas na super-MANy
access_time 2018-07-25 13:00:00
Po ekologicznych autobusach marki SCANIA, które już kursują po ulicach Tarnowa, nadszedł czas na kolejne pojazdy, które zakupiło MPK Tarnów w ramach realizowanego unijnego projektu. Do końca lipca miejski tabor zasili dziewięć autobusów MAN. W październiku pojawi się natomiast pięć SOLARIS-ów.

– Niedawno prezentowaliśmy autobusy marki SCANIA, które są synonimem szwedzkiej trwałości, teraz prezentujemy autobusy marki MAN, które są synonimem niemieckiej precyzji – powiedział Jerzy Wiatr, prezes spółki MPK Tarnów podczas prezentacji pierwszych dwóch pojazdów.

Nowoczesne niskoemisyjne autobusy, których coraz więcej jeździ po Tarnowie, to efekt realizowanego od 2015 r. Programu Wymiany Taboru. W ciągu trzech lat miejska spółka wymienia 45 autobusów (40 do końca lipca, kolejne pięć pojawi się w październiku br.).

– Łącznie wymienimy niemal 50% taboru. Dzięki prowadzonym inwestycjom Tarnów będzie posiadał 70% pojazdów ekologicznych i 100% pojazdów klimatyzowanych, monitorowanych i niskopodłogowych – podkreśla Jerzy Wiatr. – To jest wydarzenie bez precedensu w historii tarnowskiej komunikacji publicznej. Nowe autobusy, które przyjmujemy są symbolem zmian, jakich dokonujemy w transporcie – dodaje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W najbliższym dziesięcioleciu spółka planuje stworzyć tabor, składający się w 1/3 z autobusów gazowych, w 1/3 z autobusów elektrycznych i w 1/3 z autobusów zasilanych biodieslem. Dzięki temu Tarnów stanie się jednym z liderów ekologicznego transportu miejskiego w Polsce.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A