Teraz bilety okresowe także przez telefon
access_time 2018-08-03 04:27:00
Zakupy biletów okresowych przez telefon komórkowy - to nowa propozycja dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej. Bilety okresowe imienne i bilety jednorazowe można kupować za pomocą aplikacji zbiletem.pl, działającej na smartfonach z systemem Android oraz iPhone’ach. Aplikacja jest darmowa.

Aplikację można pobrać w sklepach AppStore i Google Play. Kupowane za jej pośrednictwem bilety kosztują tyle samo, ile w kasach Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Aby kupić bilet okresowy, wystarczy wejść na stronę www.zbiletem.pl/tarnow, wybrać właściwy bilet i zapłacić. Można kupić bilet dla siebie lub dla innej osoby. Po zakupie wystarczy zalogować się do aplikacji, wpisując numer swojego telefonu.

Z biletu można korzystać od razu, ale kupujący sam określa, od kiedy bilet ma być ważny. Za bilet można zapłacić kartą płatniczą Visa lub Mastercard. Można skorzystać też z opcji płatności szybkim przelewem lub Blikiem.

Podczas kontroli należy pokazać kontrolerom bilet w aplikacji mobilnej oraz dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość. Jeśli pasażer korzysta z biletu ulgowego, musi okazać również dokument, potwierdzający uprawnienia do ulgi, np. legitymację szkolną. Podobnie, jeśli podróżny korzysta z ulg lokalnych dla biletów okresowych, np. Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium, będzie musiał okazać ją podczas kontroli.

Aplikacja zbiletem.pl działa na polskim rynku od trzech lat. Korzystają z niej mieszkańcy kilkunastu miast.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A