W amfiteatrze weekend zaczyna się w czwartek
access_time 2018-08-09 10:10:00
Kulturalny weekend w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika rozpocznie się czwartkowym koncertem Sam na Sam z Bluesem w ramach XIII Letnich Spotkań z Bluesem - Był Sobie Blues.

Podczas drugiej odsłony tegorocznej edycji będzie można zobaczyć i posłuchać:

  • 9 sierpnia Poli Chobot & Adama Barana w kameralnym anturażu (początek o 18:30);
  • 10 sierpnia również Poli Chobot & Adama Barana, Wojtka Klicha i Macka Maleńczuka (początek o 19:00).

Z kolei:

  • 11 sierpnia o 20:00 na Scenie eXperymentalnej: Filmowo Bart. Szu - czyli  tematy muzyczne Jerzego Dudusia Matuszkiewicza w opracowaniu muzycznym Bartka Szułakiewicza. Wykonane na wibrafonie i gitarze (Stanisław Migała). To projekt kameralny odwołujący się do tamtego projektu sprzed lat, pięknie przypominający melodie z filmów "Nie lubię poniedziałku", "Podróż za jeden uśmiech", „Czterdziestolatek”, "Janosik", "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" i wiele innych. Nietuzinkowa forma, ciekawe instrumentarium, niezwykły kompozytor. Bartek Szułakiewicz to tarnowski muzyk, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Na co dzień dyrygent Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych oraz kierownik muzyczny Chóru GOS.PL.
  • 12 sierpnia od 16:00 do 18:00 Kreatywny Tarnów i PoKlocki zapraszają najmłodszych do kreatywnych zabaw w budowaniu różnych rzeczy z dużych klocków.
  • Od 19:00 do 22:00, również w Amfiteatrze obędzie się Letnia Potańcówka.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A