Mundurowi nie zawiedli. Sukces akcji krwiodawców
access_time 2018-09-03 10:57:00
Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna edycja Mundurowej Zbiórki Krwi w Tarnowie. Prawie 50 litrów krwi trafiło do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

W sobotę, 1 września na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, mundurowi zrzeszeni w Klubach Honorowych Dawców Krwi PCK zorganizowali kolejną, trzecią już akcję zbiórki krwi pod hasłem „Ratuj życie razem z nami”. Funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej zachęcali mieszkańców Tarnowa, jak również powiatu tarnowskiego, do oddawania krwi. Akcję objęli honorowym patronatem Komendant Miejski Policji w Tarnowie, Komendant Miejski PSP w Tarnowie oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie. Celem przedsięwzięcia było jak zawsze ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi. W tym roku była to również forma upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas akcji pielęgniarki z punktów poboru krwi, od godziny 8.00 do 13.00 zarejestrowały 110 dawców, którzy oddali 49.500 ml. krwi pełnej. Niewątpliwym sukcesem akcji jest to, że z roku na rok przybywa osób chętnych do dzielenia się tym bezcennym darem ratującym życie.

W czasie, gdy dorośli czekali w długich kolejkach, najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć jak wyposażone są współczesne służby mundurowe, bo na terenach PSP miał miejsce piknik rodzinny „Pożegnanie lata z służbami mundurowymi”. Była niepowtarzalna okazja zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla, radiowozu jak również bojowego wozu strażackiego, quada czy amfibii. Promowano zawód policjanta, udzielając wskazówek zainteresowanym, jak i gdzie złożyć stosowne dokumenty. Dzieciom, w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, przypominano jak się zachować w realiach roku szkolnego. Wszystkie konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieciaków, które chętnie rysowały, układały puzzle i odpowiadały na pytania policjantów profilaktyki wydziału prewencji tarnowskiej komendy dotyczące bezpieczeństwa. W krótkim czasie plac alarmowy strażaków zapełnił się barwnymi obrazkami wozów bojowych służb mundurowych, wykonanych kolorową kredą. Ponadto dzieci poznały wyposażenie strażników więziennych oraz mogły dotknąć prawdziwej broni palnej. Każdy z uczestników biorący udział w III Mundurowej Akcji Zbiórki Krwi wychodził zadowolony, uśmiechnięty i najedzony, bo podczas imprezy przygotowano i wydano kilkaset porcji ciepłych posiłków.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A