”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” - warsztaty
access_time 2018-09-05 02:45:00
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, mieszcząca się obecnie przy ul. Chyszowskiej 3, jak co roku organizuje cykl spotkań dla rodziców i wychowawców pod nazwą ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Celem warsztatów jest kształtowanie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności wychowawczych.

Warsztaty psychoedukacyjne są organizowane odrębnie dla grupy rodziców i odrębnie dla nauczycieli z rejonu miasta Tarnowa. Ich uczestnicy dowiedzą się jak najefektywniej zapobiegać lub minimalizować wystąpienie zachowań problemowych i ryzykownych u dzieci i młodzieży. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ustalania granic w relacjach, efektywnego komunikowania się, dyscyplinowania, zachęcania dzieci do współpracy i samodzielności, kształtowania pozytywnej samooceny, rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z emocjami.

- Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest prowadzona przez psychologów poradni posiadających profesjonalne przygotowanie i wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej. Dzięki poprzednim edycjom szkoły wiemy także, że jest ona nieocenioną platformą wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Pod fachowym okiem moderatorów rozwijamy umiejętności radzenia sobie z trudnościami występującymi w codziennych sytuacjach życiowych zarówno w środowisku domowym, jak i szkolnym. To znakomita propozycja dla odpowiedzialnych rodziców i nauczycieli – mówi Renata Mielak, dyrektor poradni.

Zajęcia dla nauczycieli odbędą się w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019. Cykl obejmie 10 spotkań realizowanych w godzinach popołudniowych. Dla rodziców natomiast planowane są aż dwie edycje, po jednej w każdym semestrze. Edycja składa się z 10 spotkań. Godziny realizacji są dostosowane do preferencji grupy. Zajęcia rozpoczną się w październiku.

Chętni mogą zgłaszać się do 14 września. Zapisy osobiste i telefoniczne są przyjmowane w siedzibie Poradni przy ul. Chyszowskiej 3 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. (14) 655 99 95.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A